قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / شگفتي‌هاي تاريخي / خون‌آشام‌ها، تخیل یا واقعیت؟!
کانال تلگرام شگفتیها

خون‌آشام‌ها، تخیل یا واقعیت؟!سال ۱۷۲۵میلادی است. در وین نامه ای دریافت می شود که حاوی گزارشی است از مرگ اسرار آمیز چند تن از اهالی روستایی در مرز بوسنی، که در فاصله زمانی کمی نسبت به یکدیگر به شکل مرموزی کشته شده اند. از مردی به نام پیتر پلوگویوویچ (Peter Plogojovic) نیز به عنوان متهم نام برده می شود، و اینکه قربانیها را در خواب به قتل رسانده است. شگفت اینکه این شخص در زمان اتفاق این وقایع، خود مرده و به خاک سپرده شده بود.

در این زمان، بوسنی بعد از پیروزی بر عثمانها در سال ۱۷۱۸ متعلق به اطریش است. از طرف سازمان ارتش اطریش، گروهی برای بازرسی و روشن کردن این قتلها به بوسنی فرستاده می شوند. پزشکی نیز همراه این گروه است که وظیفه دارد گزارشی تهیه کرده و آنرا به مرکز بفرستد. آنچه در گزارش این پزشک در مورد جسد پلوگویوویچ آمده است، بی شک باور نکردنی است: ” جسد، به غیر از بینی که کمی تغییر شکل داده است کاملا تازه است. ناخنها افتاده اند و به جای آنها ناخنهای تازه رشد کرده اند. همینطور ​پوست کهنه که رنگی متمایل به سفید دارد، جای خود را به پوست تازه داده است.دستها، پاها و بقیه اعضای بدن در زمان حیات نمی توانستند بهتر از اکنون باشند. در دهان جسد مقداری خون جمع شده است که احتمالا از بدن مقتولین مکیده شده است.”

خبر خون آشامهایی که با مکیدن خون گروهی، آنها را به قتل رسانده اند، در تمام اروپا پخش می شود. گزارش مرگهای مشابهی در سالهای ۱۷۲۷،۱۷۳۱و۱۷۳۲ به دست می رسد. کم کم بسیاری از عالمان غرب درباره “جویدن و مکیدن مردگان” بحث می کنند. کلمه ومپایر (Vampire) در مدت کوتاه چند سال، وارد زبانهای کشورهای غربی می شود و به این صورت یکی از هراس انگیز ترین هیبتها، از درون قبر تاریک خود وارد دنیای زندگی مردم عامه می شودوامپایر، نه یک هیولا است و نه یک روح، بلکه یک جسد زنده است، مرده ای که مرتبا باز می گردد، از قبر خود بیرون می آید برای کشتن. او نیروی زندگی را از وجود دیگران می گیرد و قادر است به موجودات دیگری مانند خفاش، گرگ یا موش تغییر شکل دهد. شکل ظاهری او به یک مرده شبیه است، و البته جسدی که اعضای آن سالم مانده است؛ چشمهای خیره و تشنه خون، دندانهای نیش تیز و برنده، دهان آمیخته با خون، ناخنهای بلند. به نور بسیار حساسیت دارد و تنها شبها از قبر خود بیرون می آید و به شکار می رود. چطور یک انسان تبدیل به یک خون آشام می شود؟ طبق داستانهای رومانی، رعدو برق شدید هنگام تولد، یا تولد نوزاد با موی خیلی زیاد می تواند دلیل باشد، یا اگر هنگام دفن مرده اشتباهی روی دهد یا شخصی از طرف یک وامپایر مورد حمله قرر گیرد، در همه این حالتها جسد او می تواند تبدیل به یک خون آشام شود. افراد خارج از فرم جامعه، بیشتر در معرض خطرند؛ دزدها، جنایتکاران، فاحشه ها، کسانی که بسیار دیر یا خیلی زود می میرند و خلاصه هر فرم غیر نرمال بودن.
وامپایرها بسیار به سختی می میرند، قابلت زنده ماندن آنها تقریبا بینهایت است. تنها نابود کردن آنها راهی برای نجات از دست آنهاست. برای این منظور، اهالی روستا به دور هم جمع می شوند (معمولا یک کشیش نیز در بین آنها هست)، و تابوتهای مردگان را از قبر بیرون می آورند و در جسدها به دنبال نشانه های وامپایرها می گردند، اگر جسد متلاشی شده باشد، دوباره آنرا به تابوت و قبر خود بر می گردانند، در غیر این صورت یک چماق که سر آن تیز شده است را به قلب آن فرو کرده و بعد از آن سر جسد را قطع می کنند و باقی مانده جسد را سوزانده و خاکستر آنرا به روی قبر پخش می کنند.

هنوز قرن ۱۸ میلادی است. بحثها درباره خون آشامها همچنان ادامه دارد و ظاهرا موضوع آسانی نیست! حتی از این پدیده به عنوان نشانه ای برای زندگی ماورای طبیعی نام برده می شود و بحث در این باره با بحث زندگی پس از مرگ همراه می شود یا حتی آنرا داغتر می کند. به خصوص این سوال مطرح می شود که آیا پس از مرگ، جسد از زندگی خالی می شود یا اینکه تا مدتی هنوز نشانه های زندگی در آن وجود دارد


امروز وقتی به گزارش پزشکی که در سال ۱۷۲۵ در باره جسد “سالم” نوشته شده، نگاه می شود، می توان گفت که اطلاعات آن زمان درباره بیولوژی و دوره پوسیدگی جسد، بسیار کم بوده است. امروزه می دانیم که در بدن انسان مرده، گازهایی تولید می شود که آنرا مانند بادکنک باد می کند و تا مدتی ظاهرا جسد سالم یا حتی کاملا تازه به نظر می رسد. در طی پروسه پوسیده شدن، مایعاتی نیز در سینه جسد جمع می شوند و که گاهی از دهان یا بینی به بیرون تراوش می کنند و این تصور به وجود می آید که در دهان مرده خون جمع شده است یا از جسد صداهایی شنیده می شود. به علاوه پوست در طی همین جریان کم کم به عقب کشیده می شود و به این علت به نظر می رسد که ناخنها رشد کرده اند. کم کم ناخنها از جای خود جدا می شوند و پوست صورتی رنگ زیر ناخنها این تصور را به وجود می آورد که ناخنهای تازه در حال روییدن هستند.

در سال ۱۷۵۶ برای اولین بار گزارش جرج تالار(Georg Tallar) وجود خون آشامها را یک تعبیر اشتباه از نوعی بیماری که بر اثر بد غذایی و پر خوری به وجود می آمد دانست و اظهار کرد که در اثر این بیماری و تبهای تند، خون آشام مانند کابوسی به سراغ این بیماران می آید و کل داستان خون آشامها چیزی جز یک خرافه مردم عامه نیست، و به این ترتیب خون آشام برای اولین بار از دنیای واقعیت به جرگه خرافات پیوست. بسیار بعد، در سال ۱۹۸۴لیونل میلگرام  پزشک آمریکایی نیز سعی کرد به وجود آمدن این پدیده را از راه علمی توضیح دهد. او در این سال مقاله ای درباره نقش هموگلوبین و تاثیر کمبود وجود آن درخون نوشت و از بیماریی به نام “مربوس گونتر”  نام برد، که باعث حساسیت زیاد در برابر نور، پیوره(که دندانها را درازتر به نظر می رساند) و قرمز شدن دندانها در برابر نور،کم خونی (و در نتیجه سفیدی پوست) و تولید زیاد موی بدن می شود. او حتی حساسیت “خون آشام” در برابر سیر را نیز به این ترتیب توضیح داد که سیر دارای آنزیمی است که علائم این بیماری را شدت می دهد و برای همین این بیماران نسبت به سیر حساسیت دارند. مشکل این توضیح در اینجاست که این بیماری بسیار نادر است و تا به حال تنها ۲۰۰ مورد آن شناسایی شده است و نسبت دادن آن به تعداد کشته شدگان روستای بالکان در آن زمان نمی تواند از نظر رقمی کاملا درست باشد. در اینباره توضیح متخصص پوست اسپانیایی ژوان گومز آلونزو  در سال ۱۹۸۲ که این پدیده را به بیماری هاری نسبت داد، درست تر به نظر می رسد. شخصی که به بیماری هاری دچار می شود، دچار توهم، کابوس، بی خوابی و رفتار غیر طبیعی است. اثر زخم گاز گرفتگی در بدن او ابتدا دردناک است و بعد کم کم این درد به تمام بدن متقل و بدن دچار گرفتگیهای شدید ماهیچه ای می شود که چهره او را به طور هراسناکی به نظر می رساند و چون بیمار نمی تواند آب دهانش را فرو دهد، در دهانش کف و مایعات دیگر جمع آوری می شود. به این ترتیب می توان این را نیز توضیح داد که چرا پدیده خون آشامی به طور پریودی در طو​ل این چند دهه ظاهر شده است، چرا که هاری بیماریی است که گاهی بیشتر و گاهی کمتر در بین مردم ظاهر می شود. با همه اینها یک توضیح کامل علمی برای به وجود آمدن تصور پدیده خون آشام در بین مردم آن زمان وجود ندارد


مدتها بعد از اینکه وامپایر از دنیای واقعیت بیرون رانده شد، در قرن ۱۹ میلادی دوباره در عالم ادبیات و سینما متولد شد. در سال ۱۸۷۵ برام استوکر رمان معروف “دراکولا” را نوشت و به این ترتیب داستان فراموش شده خون آشامها دوباره در تاریخ فرهنگ غرب یاد آوری شد. دراکولا در رمان استوکر، یک کنت بسیار جذاب و در عین حال رعب آور است. نام دراکولای رمان، برگرفته از نام فردی تاریخی به اسم “ولاد دراکول” است که شاهزاده ای رومانی بود و از طریق پدر خود وارد گروه “اژدها” شد که برای جنگ صلیبی با عثمانیان تشکیل شده بود و به همین خاطر نیز صاحب این نام شد؛ ولاد دراکول به معنی “اژدهای کوچک” است. از آن گذشته، “دراک” در زبان یونانی شیطان نیز معنی می دهد. نام ولاد دراکول به عنوان فرمانده ای بیرحم در تاریخ ثبت شده است؛ طبق روایتی او نزدیک به ۲۴۰۰۰ ترک عثمانی را به چوب کشید. امروزه قصر محل سکونت او در ترانسیلوانیا  تبدیل به مکانی توریستی شده است که روزانه بازدیدکننده های بسیاری دارد.

وامپایر. دراکولا. آیا او در ادبیات تنها یک موجود خیالی نیست؟ البته. اما این پدیده، محتوی سوالهای مهمی در رابطه با بیماری، تغذیه، ….، مرگ، قدرت، جاودانگی یا خدا است. وامپایر همیشه “آن دیگری”  است، و به این عنوان، نماد متفاوت بودن و جدایی و مرز بندی است. با این وجود او دائم با جامعه سالمها و نرمالها در ارتباط است. به عنوان فیگوری که در مرز قرار دارد، دائم بین دو دنیا در حال نوسان است: بین مرگ و زندگی، این دنیا و آن دنیا، بین انسان و حیوان، بین رویا و بیداری، بین نرمال بودن و انحرافی بودن، بین سالم و دیوانه. حتی زمانهایی که در آنها تحول در جسد رخ می دهد و او تبدیل به دراکولا می شود نیز زمانهای مرزی هستند؛ نیمه شب، غروب و طلوع خورشید. از آنجا که وامپایر همبستگی نزدیک نرمال بودن و غیر نرمال بودن را به تصویر می کشد، همواره باورها و دانش ما را تحت سوال قرار می دهد و این موضوع را مطرح می کند که کجا زندگی خاتمه می یابد و کجا مرگ شروع می شود و چه محدوده ای بین این دو نقطه وجود دارد، اینکه خون به عنوان نیروی زندگی چه نقشی برای ما بازی می کند و ما چگونه تولید مثل می کنیم.

در قرن ۱۹ میلای،موضوع خون آشام و دراکولا، موضوعاتی از مسائل جنسی را نیز در بر می گیرد که در آن زمان جز نزد پزشک از آنها صحبتی نمی شده است، موضوعاتی مانند تجاوز، سادیسم جنسی(تمایل وامپایر برای جویدن و مکیدن و آزار دادن) و مازوخیسم جنسی (تمایل به آزار بینی پنهان در وجود قربانیان زن او)، یا نکروفیلی( تمایل جنسی به مردگان). یکی از بارزترین نشانه های دراکولا فرو کردن دندانها در گردن زنهای قربانی اش است، و گاز گرفتن گردن یک رفتار جنسی است. دراکولا تنها بدن قربانیهای خود را در بر نمی گیرد، بلکه روح آنها را نیز تسخیر می کند، او آنها را وارد حالتی خلسه وار می کند( چیزی که با هیپنوتیزم قابل مقایسه است)، طوری که در آن اختیاری از خود ندارند، نیروی اراده شان فلج می شود و خود را به دست تمایلاتی که در ضمیر نا خودآگاهشان قرار دارد می سپارند. در اینجا می شود رد پیدا شدن ایده “ضمیر نا خود آگاه”را نیز دنبال کرد، همینطور رابطه نابود کننده بین عامل و قربانی و رلهای جنسیتی آن زمان ، وقتی مرد در جایگاه عامل سادیست، و زن در نقش قربانی مازوخیست قرار می گیرد. آنچه می خواهم بگویم این است که به عنوان داستانی برخیزنده از روحیه آن زمان، می توان به بسیاری از خواسته ها، مشکلات، مسائل و سوالهای مردم آن زمان پی برد. اگر فیلمهای مربوط به دراکولا را دنبال کنیم ، می ببیبینم که این تاثیر روحیه زمانه، خود را در سینما، در طی گذشت سالها با تغییراتی که در ماهیت وامپایر به وجود می آید، به خوبی نشان می دهد؛ در حالیکه در اولین فیلمهای ساخته شده، وامپایر به عنوان موجودی کاملا خبیث و بدون کوچکترین فکر و اراده ای که مانند حیوانات از روی غریزه دست به کشتار می زند، نمایش داده می شود، در فیلمهای جدیدتر، مانند فیلم “دراکولا”، او با همه خصوصیتهای خونخوارانه مخصوص به خود ، عاشق است و با نیروی عشق دوباره “جوان” شده و حتی یافتن معشوق برای او تبدیل به یک میسیون می شود، و در فیلم “مصاحبه با یک خون آشام” ، وامپایرها دارای دنیای درونی خیلی پیچیده تری هستند و سوالهایی فلسفی را در پیش می کشند، به دسته های خوب و بد تقسیم می شوند، گاهی حس انسانی دارند، بر خلاف غریزه طبیعیشان نمی خواهند باعث قتل بشوند، تنها هستند، و از جاودانگی خود ناراضی اند. دختر وامپایر کوچک از اینکه نمی تواند هیچگاه بدن زنانه ای داشته باشد به سر حد مرگ ناامید است و با اینهمه مرگ را پیدا نمی کند.(حالا که صحبت از فیلم مصاحبه با یک خون آشام شد، این را هم بگویم که این فیلم بر اساس رمانی از آنا رایس ساخته شده است، که گفته می شود در آغاز با به فیلم کشیده شدن رمان خود مخالف بود، اما بعد از دیدن اولین صحنه های ساخته شده و بازی عالی تام کروز در نقش “لستات”، نه تنها موافقت کرد بلکه خود نیز در کار ساختن فیلم کمک کرد).

وامپایر البته همیشه موجودی خارج از اجتماع و در لب مرز نیست، بلکه می تواند نقش پادشاهی را داشته باشد. ولتر از کلمه خون آشام، به عنوان صفتی برای خون آشامهای واقعی جامعه استفاده کرد- بدون دلیل نیست که وامپایرهای ادبیات، معمولا از خانواده های سلطنتی هستند.

یک عنصر جدانشدنی از وامپایر، خون است. وامپایر خون قربانیان خود را می مکد و با این روش تولید مثل می کند، نوعی پارادوکس تولد برای مرگ، که برای نمایش دادنش از نقش سنتی و سمبلیک خون به عنوان نیروی زندگی استفاده می شود. اما این مکیدن خون جنبه دیگری نیز دارد: وامپایر با این عمل نه تنها دستور انجیل را زیر پا می گذارد ( طبق کتاب مقدس قدیم، نوشیدن خون حرام است)، بلکه از سنن انجیلی برای خود استفاده می کند و به عنوان مثال با نوشیدن خون ، تبدیل به یک “نامرده” می شود و عمر جاودان پیدا می کند، چیزی که در انجیل برای مسیح در نظر گرفته شده است؛ بیدار شدن دوباره گوشت و زندگی جاودان. به این ترتیب، وامپایر به عنوان موجودی زاده شده در جهنم نمایش داده می شود و به این خاطر مخالفان او با حربه های خدایی به جنگ او می روند، مانند صلیب یا آب مقدس. به خصوص در رمان استوکر، دراکولا یک یاغی در برابر خدا است.

آبراهام ون هلسینگ در رمان دراکولا مرتب تکرار می کند که: “نگران نباشید خانم مینا، دراکولا برای همیشه مرده است!” و چه اشتباهی می کرد! کنت نامردنی در برابر تعقیب کننده های خود ایستاده و می گوید: «تصور می کنید که مرا رانده اید، اما من خیلی بیش از اینها هستم. انتقام من تازه آغاز شده است. من آنرا بین دهها قرن تقسیم می کنم و زمان نیز به نفع من کار خواهد کرد.»

مطلب پیشنهادی

باغ های معلق بابل، یک زیبایی گمشده در تاریخ

باغ های تاریخی شگفت انگیز و زیبای بابل معروف به باغ های معلق بابل به …

۱۹۱ دیدگاه

 1. یعنی به شدت برای همه شماهایی که دوست دارید خون آشام یا هر کوفت دیگه ای بشین متاسفم :| اون فیلم هایی هم که میگید یک مشت پرت و پلا بیشتر نیست. با خون آشام شدن هم نمیتونید به دیمن یا استفن یا ادوارد جون هاتون برسین. خواهشاً از هر چی وهم و خیاله بیاین بیرون. شما مثلاً آینده یک مملکتید که به جای کار و فعالیت پشت کامپیوتر نشستید و دارین واسه چهار تا هیولا ی به قول خودتون خوش چهره و جذاب خودکشی میکنین… واقعاً گه جای تاسف داره برای این کشور و ملت. به خودتون بیاین. ما به عنوان متمدن ترین ها شناخته می شدیم :/

 2. به شما هیچ ربطی نداره کسی از شما نظر نمی خواد

 3. ینی اگه از نزدیک یه ومپایر و میدیدم کم تر از دیدن کامناتای بعضیا بهت زده میشدم :|
  میخواین ومپایر شین ؟!
  این بچه بازیا چیه ؟
  شما با دختر من که ارزو داره فرشته بشه در یک سطح عقلی قرار دارید !
  هر دو تفکر بچگانه و مزحک دارین !

 4. پس یعنی ومپایر وجود داشتهههههههه چ جالب دوس داشتم ببینم ولی بنظر زیادم خوب نمیاددددددد

 5. پس یعنی ومپایر وجود داشتهههههههه چ جالب دوس داشتم ببینم ولی بنظر زیادم خوب نمیاددددددد

  ما کجای این مطلب گفتیم ومپایر وجود داشته؟؟؟؟
  انگار اصلا مطلبو نمیخونن دوستان فقط یه نگاه کلی میندازن و نتیجه گیری میکنند.

 6. خدا شفا بده

 7. سلام به همه ی دوستان خون آشام من… من رییس قبیله ی خون آشام ها هستم…خون آشام بشید… به قبیله ی من بیاید.!هنوز هم خون آشام ها رو قبول ندارید؟ نکنه گرگینه هستی که مردم رو از خون خواری پشیمون میکنی؟بعد از اون همه انتقام هنوز دست برنداشتید؟ما که از قبیله ی شما عهدوپیمانی گرفتیم!پیمان شکنی ممنوع میباشد!وگرنه رگت را پاره و خونت را میخورم…sormelina vampire

 8. من به طور کاملا صددرصد با اقاسعید موافقم..لااااااایک…خدا همتونو شفاااا بده شفا که انقد نشینین از رو بیکاری شر و ور بگین…خخخ

 9. بابا شما که جنبه فیلم دیدن ندارین خب نبینین مگه مجبورتون کردن

 10. ممنون واقعا پست جالبی بود.
  خصوصا بررسی متقابل نقش خون آشام در ادبیات و سینما و بررسیش در بستر فرهنگی جامعه.
  فقط ای کاش این وبسایت اندکی به حق نشر اطلاعات اهمیت می داد و اطلاعاتی که منتشر می کرد رو با ذکر منبع انجام می داد.
  چون هم اگر کسی نیاز به منبع بیشتر داشت می تونست به منابع مراجعه کنه و هم سرقت علمی صورت نمی گرفت.

 11. انقد از من و خوناشامای دیگه بد نگین خوب ما بگیم آدم موجود دو پا اسن وجود نداره هرچند که ماهم دوپاییم ولی خوب خودتون حتما تا حالا خون نخوردین که عاشقش بشین والا

 12. برا سپیده خانمم بگم اگه خودش بیکار نبود نمی اومد تو اینترنت راجب خوناشاما چیز میز ببینه حتما خودشم بیکار دیگه مس ما

 13. ببینید هر کسی یه نظری داره و شماها اجازه ندارید به نظر کسی توهین کنید
  اگه نظری داری مثل این که خون آشاما وجود ندارن فقط نظرتونو بنویسید
  نه این که به دیگران بگین شما بچه اید و از این حرفا
  منم به نظر خودم وجود دارن و دارن تو یه جایی از این کره ی خاکی زندگی می کنن
  از نظر من وجود دارن چون که دقیقا مثل فضایی ها هستن ما نمی تونیم بگیم اونا وجود ندارن چون دنیا خیلی بزرگه و ما کلی کهکشان داریم پس وجود دارن
  راستی لطفا اینقدر پرتو پرستم نگین
  مثل این که من یه خون آشامم و از حرفا چون اگه واقعا خون آشام باشی سریع نمایی بگی من خون آشامم
  اگه نظری برای من دارین این gmail منه :paniz.rajiyan@Gmail.com

 14. جالب بود من دوست ندارم خوناشام بشم
  اخرنفهمیدم واقعی بودن یانه؟من ۲ماه دربارشون تحقیق میکنک خیلی چیزافهمیدم
  یه سوال اگردربارشون تحقیق کنیم گناه میکنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 15. خوشمان امد

 16. بابا حالا یا وجود دارن یا نه شما که بچه ترین نمیدونم ملت کشور ما چرا منتظر یه فرصتند که اولدرم بولدرم بکنن.حالا تو عاقل اون یکی جاهل… تو خوب… اون یکی بد… حالا چی چیزی به تو رسید آیا؟؟؟؟؟؟؟بدبختیما….این موضوع هم مثل موضوع مثلث برمودا…هر کی گفته این نیرو حقیقت نداره….رفته تون مثلث یا برگشته یا نه…کسی هم که گفته وجود داره امتحان کرده(نتیجه:اگه می تونین به جای توهین به نظرات دیگران ، نظرتون رو اثبات کنید ….همین و بس)

 17. خوناشام خسته

  هخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ من عاشق خوناشاماو چیزایه ترسناکم لطفا تو می تونین مطلب ترسناک بزارین مشتریتون می شم اها در ضمن انقدم نگین وجود ندارن ……………………………………

 18. دوستان خسته نباشید.
  اگه از روی بیکاری بشینید این فیلمها رو نگاه کنید خوبه-بالاخره وقت میگذره و یکم هیجان و ترس هم داره-اما اینکه وجود داره یا نداره چیزه زیاد مهمی نیست که درموردش دارید بحث میکنید و گاها به هم دیگه توهین میکنید.
  خداوند متعال بزرگ و تواناست-اگه لازم ببینه همچین موجودی رو هم می آفرینه-
  من یک مطلب جالب خیلی وقت پیش از چند نفر شنیدم-خودمم بهش کلی فکر کردم-و بهش ایمان دارم-اونم اینه که هر آنچه به ذهن انسان برسه قبلا توسط خدا آفریده شده-نمونه اون هم میشه به فیلم ارباب حلقه ها اشاره کرد-موجوداتی که در اون فیلم به نمایش گذاشته شده اند توسط خدا آفریده شده اند اما -ولی یک اما داره چیزی که به ذهن نویسنده اون فیلم آمده خود به خود نیامده، شاید خدا در عالمی دیگر یا روی همین ستاره های که ما میلیون ها سال نوری فاصله داریم باهشون اونها رو آفریده و ما العان اونها رو نمیتونیم ببینیم-فقط اینو بدونید که ما چون از روح خوده خدا هستیم قادریم چیزهای رو در ذهن خود ببینیم که خدا قبل از آمدن اون چیزها به ذهنمون آفریده-پس همه چیز دسته خوده خداست-بعضی وقتها فکر میکنم که روزی که قیامت بشه و ما در اون روز حاضر بشیم چه موجوداتی به استقبال ما میان-خدا به همه ما رهم کنه-من میترسم از اون روز ….

 19. سپیده دوست عزیز لطفا به رویاهای دیگران توهین نکن ادم با خیالاتش زندگی میکنه
  سلامتی هرچی ادم خیالاتیه

 20. بچه ها من تو عمرم یه فیلمه خون اشام دیدم اونم گرگ و میش بود من از هیچ کدومشون خوشم نمیدومد فقط دلم میخواست قدرتاشونو داشته باشم باورتون نمیشه بعضی وقتا به فکرم میزد برم خودکشی کنم تا خون آشام شم ولی میخوام بدونین اینا فقط میخوان کاری کنن که ما به دین خودمون شک کنیم ،باور کنین من کلا نسبت به خدا کافر شده بودم با این هیجده سالمه ولی بازم روم تاثیر داشت خواهشم اینه این شرو ورارو باور نکنین اگه هم میتونین اصلا نگاه نکنین ممنون

 21. اینا خالی بندی نیسن،منم زیاد فیلم و تحقیق کردم درباره ی خوناشام،حتی یه روش خون آشام شدم اینه ک ساعت دوسه نصفه شب تو ساحل لخت چن بار قلت بخوری،جزئیاتشو یادم رفته چون میدونم خالی بندیه ولی هرچیه افسانه و خیالات باحالیه،بیشتریا به خاطر جذابیت و قدرتاشونه ک دوسشون دارن ولی شک نکنید بودن کسایی ک خون میخوردن حتی الانم هسنو همه میشناسنشون،ولی اینا شیطان پرستنو هیچکدوم از این قدرتارو ندارن،شما هم برو خون بخور خیلی دلت میخواد،ولیلی بدون نه اون قدرتارو پیدا میکنی نه جذاب میشی،فقط یه جور توهین به خدا حصاب میشه و ضد انجیل و کارایه شیطان پرستی

 22. دیدگاه من به شما هیچ ربطی نداره

 23. امکان داره انسان با خوردن خون تغییراتی تو غریزه و جسمش بوجود بیاد ولی خون آشام وجود نداره!

 24. این جور داستان ها به درد بخورن چون به فکرمون کمک میکنه تا خلاق بشیم و فکر کنیم اگه تو قلعه یه خون آشام گیر کنیم چه طور خودمونو نجات بدیم. و آدرنالین بدنمون هم زیاد میشه که خوبه. ولی باید یادمون باشه دنیای واقعی با افسانه فرق داره و نترسیم.

 25. مهدی جان واقعا ممنون تاثیرگذار و قابل قبول بود کاملا باهات موافقم و برای اون دسته افرادی که به نظرات بقیه بی احترامی میکنن متاسفم حداقلش اینقدر بیکار بودین که اومدین مطالبو خوندین ونظر گذاشتین!
  بچه ها من واقعا میخوام چیزای بیشتری راجع به خون اشام ها بدونم اگه کسی چیزای جالب وباحال میدونه مدیونه به من نگه! sobart@Gmail.com منتظرم…

 26. خدا بعضی هاتونوووووووووووووووو شفا بده امینننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن. راستی مهدی اقا دمت گرم

 27. سلام من خیلی دوست دارم راجع به خون اشاما بدونم به نظر من هر کسی نظر خودشو داره هر کس اطلاعاتی راجع بهشون داره به من بگه لطفا kimiya.sheybani78@gmail.com

 28. من با علی و محمد موافقم
  اینا همشون و اونا که دفیلمو میسازن اوسگول نیستن که واسه تغییر ذهن آدما سعی میکنن به سمت خودشون بکشن و همونا هستن که از دین ما متنفرن.. و میخوان افکار ذهن شمارو تغییر بدن بشین کافر و تو جهمم بسوزید.. برین نماز بخونین خدارئ شکر کنین که سالمین.. نزارین شیطان فریبتون بده..یاعلی.. نظر بدین telegram.me/arashzamani1995

 29. من میگم که ومپایر وجود داره حالا هرچی خواستین بگینو قضاوت کنین

 30. آبراهام ون هلسینگ خیلی با حال دراکولا رو نوشته این نویسنده ها واقعا مخن این قسمتش که میگه کنت نامردنی در برابر تعقیب کننده های خود ایستاده و می گوید: «تصور می کنید که مرا رانده اید، اما من خیلی بیش از اینها هستم. انتقام من تازه آغاز شده است. من آنرا بین دهها قرن تقسیم می کنم و زمان نیز به نفع من کار خواهد کرد.»

  قسم شیطان برای انحراف انسان و یاد میندازه خیییلی باحاله _من انرا بین دهها قرن تقسیم می کنم و زمان نیز به نفع من کار خواهد کرد_

 31. خوناشاما جزو افسانه های اروپایی به حساب میاد و افراد خیلی باهوشی تونستن اونارو به فیلم و رمان تبدیل کنن بهتره تا یه چیزی دیدیم که با دینمون متضاده به خودمون نگیریم بگیم اینا میخان رو ما تاثیر بزارن کافرمون کنن

 32. تنها راهی که ادم میتونه خون آشام بشه اینکه یک هفته کف دستشو پاره ه و خونشون بخوره و در این مودت بدن شما تغییر شکل میده ،
  تنها یه چیزی اگه توت آشام شدی فقط تبدیل به خفاش بشو وبیا به سمت غرب از کشور ایران بیا بیرون تا جایی که هوا طوفانی بشه . موفق بتشین

 33. از نظر من هیچ چیزی نیست که وجود نداشته باشه…و البته این ماجرایی که توی پست هست و انواع پزشک و … واسه توجیحش در طول دهه ها نظر دادن.. از نظر من تمامی این نظرات توجیحی بیش نیست ….اگر چیزی از سر خرافات باشه تا الان باقی نمیمونه!مسلما اینجور خون آشام که توی فیلم خاطرات یک خون آشام نشون میدن وجود نداره! چون طبع انسانی دارن و این با عقل جور در نمیاد! اما مطمئنا به نوعی دیگه،رفتار و زندگی ای دیگه وجود داره!

 34. چه جالبه که این همه آدم در مورد یه موضوع که هنوز قطعیتش ثابت نشده کنجکاو هستن و باهم بحث میکنن چون علاقه دارن حقیقتو بفهمن این عالیه

 35. دو چیز رو اشتباه نوشتی:۱-خون آشام نمیتونه تغییر شکل بده فقط دراکولا میتونه تغییر شکل بده۲-خون آشام توی آفتاب نمیسوزه دراکولا توی آفتاب میسوزه.

 36. سلام دوستان بله دراکولاها شاید وجود داشتند.برای همه ی ما عجیبه که موجودی وجود داشته باشه که بتونه از خون تغذیه کنه.تبدیل به حیوان بشه.و شب فعال باشه . اینها برای ما کمی عجیبه.اما موجودات دیگه ای هستند که توانایی های برتری از دراکولا ها دارند .به عنوان مثال (جن) . جن یکی از موجوداتی است که نامش در قران چندین بار ذکر شده .جن هم مثل دراکولا میتونه به حیوان تبدیل بشه و شب فعاله . شاید برای همینه که خیلی ها دراکولا ها رو باور ندارن چون اسمی از این موجود تو قران نیست .ولی همه ی ما قبول داریم که جن وجود داره چون در کتاب قران اسمش امده ولی برای مسیحی ها شاید کمی مسخره باشه چون در دین انها اسمی از جن برده نشده واگر یک مسلمان به یک مسیحی بگه که جن وجود داره شاید مورد تمسخر قرار بگیره .همانطور که الان وجود دراکولا برای ما مسخرس پس چون ما جن رو تا حالا ندیدم نمیشه گفت وجود نداره .همانطور که ما تا حالا دراکولا ندیدیم

 37. سلام دوستان الان تو بعضی سایتا دیدم نوشته بود داه های تبدیل شدن به خون اشام واقعا ادم نمیدونه بخنده یا گریه کنه یا مثلا یه بنده خدایی نوشته بود خون اشام شده تو چند تا سایت خوندم که به دلیل بعضی از جنایت ها یا بررسی های بعضی از جسد ها در طول تاریخ این افسانه شکل گرفته مثلا در قدیم در جامعه قرون وسطایی اروپا به دلیل نداشتن اطلاعاتی در مورد بیماری سل و اینکه این بیماران سرفه های خونی داشتند و خونی که از دهان خارج میشده اونا رو با فرو کرد میخ چوبی داخل سینه میکشتند از دوستای گلم میخوام به جای فکر کردن به تخیلات چند تا نویسنده و فیلم

 38. دوستان عزیز کره خاکی انقدر بزرگ هست و انقدر توش غیرممکن ها وجود داره که ثابت میکنه قدرت خالق خارج از درک من و شماهاس من رو مسائل خوناشام ها کار میکنم و در این باره به نتایجی هم رسیدم اما دوستانی ک بطور قطع این موضوعو قبول دارن و فکر میکنن اطلاعات خوبی دارن میتونن با ایدی بنده در ارتباط باشن
  owner_of_night

 39. khonasham ha vojod daran va hata bande ro masael tabdil kar mikonam va be natayeji ham residam va agar dostani hastan ke dar in bare etelaat daran va ghasd hamkari daran ba I’d bande dar ertebat bashan
  owner_of_night

 40. من یه نفرو میشناسم که تبدبل به خون اشان شده تو اروپا تبدبل شده از اون زمانم خبری ازش نیست

 41. سلام دوستان
  خون آشام ها وجود دارن ولی نه این خون آشامایی که مادربارش صحبت میکنیم
  در بعضی افراد یه نوع سندرم وجود داره که تمایلشون رو به خوردن خون افزایش میده و این قضیه از نظر علمی هم اثبات شده
  مرسی از همگی
  اگر نظری داشتین میتونین بفرستین
  Marymahome1998@gmail.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:لطفا پاسخ را به عدد بنویسید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.