شگفتیها
خانه
تالار گفتگو
تماس با ما
فروشگاه

مرجعی برای شگفتیهای جهان هستی

خون‌آشام‌ها، تخیل یا واقعیت؟!

مرداد ۱۵, ۱۳۸۹ توسطسال ۱۷۲۵میلادی است. در وین نامه ای دریافت می شود که حاوی گزارشی است از مرگ اسرار آمیز چند تن از اهالی روستایی در مرز بوسنی، که در فاصله زمانی کمی نسبت به یکدیگر به شکل مرموزی کشته شده اند. از مردی به نام پیتر پلوگویوویچ (Peter Plogojovic) نیز به عنوان متهم نام برده می شود، و اینکه قربانیها را در خواب به قتل رسانده است. شگفت اینکه این شخص در زمان اتفاق این وقایع، خود مرده و به خاک سپرده شده بود.

در این زمان، بوسنی بعد از پیروزی بر عثمانها در سال ۱۷۱۸ متعلق به اطریش است. از طرف سازمان ارتش اطریش، گروهی برای بازرسی و روشن کردن این قتلها به بوسنی فرستاده می شوند. پزشکی نیز همراه این گروه است که وظیفه دارد گزارشی تهیه کرده و آنرا به مرکز بفرستد. آنچه در گزارش این پزشک در مورد جسد پلوگویوویچ آمده است، بی شک باور نکردنی است: ” جسد، به غیر از بینی که کمی تغییر شکل داده است کاملا تازه است. ناخنها افتاده اند و به جای آنها ناخنهای تازه رشد کرده اند. همینطور ​پوست کهنه که رنگی متمایل به سفید دارد، جای خود را به پوست تازه داده است.دستها، پاها و بقیه اعضای بدن در زمان حیات نمی توانستند بهتر از اکنون باشند. در دهان جسد مقداری خون جمع شده است که احتمالا از بدن مقتولین مکیده شده است.”

خبر خون آشامهایی که با مکیدن خون گروهی، آنها را به قتل رسانده اند، در تمام اروپا پخش می شود. گزارش مرگهای مشابهی در سالهای ۱۷۲۷،۱۷۳۱و۱۷۳۲ به دست می رسد. کم کم بسیاری از عالمان غرب درباره “جویدن و مکیدن مردگان” بحث می کنند. کلمه ومپایر (Vampire) در مدت کوتاه چند سال، وارد زبانهای کشورهای غربی می شود و به این صورت یکی از هراس انگیز ترین هیبتها، از درون قبر تاریک خود وارد دنیای زندگی مردم عامه می شودوامپایر، نه یک هیولا است و نه یک روح، بلکه یک جسد زنده است، مرده ای که مرتبا باز می گردد، از قبر خود بیرون می آید برای کشتن. او نیروی زندگی را از وجود دیگران می گیرد و قادر است به موجودات دیگری مانند خفاش، گرگ یا موش تغییر شکل دهد. شکل ظاهری او به یک مرده شبیه است، و البته جسدی که اعضای آن سالم مانده است؛ چشمهای خیره و تشنه خون، دندانهای نیش تیز و برنده، دهان آمیخته با خون، ناخنهای بلند. به نور بسیار حساسیت دارد و تنها شبها از قبر خود بیرون می آید و به شکار می رود. چطور یک انسان تبدیل به یک خون آشام می شود؟ طبق داستانهای رومانی، رعدو برق شدید هنگام تولد، یا تولد نوزاد با موی خیلی زیاد می تواند دلیل باشد، یا اگر هنگام دفن مرده اشتباهی روی دهد یا شخصی از طرف یک وامپایر مورد حمله قرر گیرد، در همه این حالتها جسد او می تواند تبدیل به یک خون آشام شود. افراد خارج از فرم جامعه، بیشتر در معرض خطرند؛ دزدها، جنایتکاران، فاحشه ها، کسانی که بسیار دیر یا خیلی زود می میرند و خلاصه هر فرم غیر نرمال بودن.
وامپایرها بسیار به سختی می میرند، قابلت زنده ماندن آنها تقریبا بینهایت است. تنها نابود کردن آنها راهی برای نجات از دست آنهاست. برای این منظور، اهالی روستا به دور هم جمع می شوند (معمولا یک کشیش نیز در بین آنها هست)، و تابوتهای مردگان را از قبر بیرون می آورند و در جسدها به دنبال نشانه های وامپایرها می گردند، اگر جسد متلاشی شده باشد، دوباره آنرا به تابوت و قبر خود بر می گردانند، در غیر این صورت یک چماق که سر آن تیز شده است را به قلب آن فرو کرده و بعد از آن سر جسد را قطع می کنند و باقی مانده جسد را سوزانده و خاکستر آنرا به روی قبر پخش می کنند.

هنوز قرن ۱۸ میلادی است. بحثها درباره خون آشامها همچنان ادامه دارد و ظاهرا موضوع آسانی نیست! حتی از این پدیده به عنوان نشانه ای برای زندگی ماورای طبیعی نام برده می شود و بحث در این باره با بحث زندگی پس از مرگ همراه می شود یا حتی آنرا داغتر می کند. به خصوص این سوال مطرح می شود که آیا پس از مرگ، جسد از زندگی خالی می شود یا اینکه تا مدتی هنوز نشانه های زندگی در آن وجود دارد


امروز وقتی به گزارش پزشکی که در سال ۱۷۲۵ در باره جسد “سالم” نوشته شده، نگاه می شود، می توان گفت که اطلاعات آن زمان درباره بیولوژی و دوره پوسیدگی جسد، بسیار کم بوده است. امروزه می دانیم که در بدن انسان مرده، گازهایی تولید می شود که آنرا مانند بادکنک باد می کند و تا مدتی ظاهرا جسد سالم یا حتی کاملا تازه به نظر می رسد. در طی پروسه پوسیده شدن، مایعاتی نیز در سینه جسد جمع می شوند و که گاهی از دهان یا بینی به بیرون تراوش می کنند و این تصور به وجود می آید که در دهان مرده خون جمع شده است یا از جسد صداهایی شنیده می شود. به علاوه پوست در طی همین جریان کم کم به عقب کشیده می شود و به این علت به نظر می رسد که ناخنها رشد کرده اند. کم کم ناخنها از جای خود جدا می شوند و پوست صورتی رنگ زیر ناخنها این تصور را به وجود می آورد که ناخنهای تازه در حال روییدن هستند.

در سال ۱۷۵۶ برای اولین بار گزارش جرج تالار(Georg Tallar) وجود خون آشامها را یک تعبیر اشتباه از نوعی بیماری که بر اثر بد غذایی و پر خوری به وجود می آمد دانست و اظهار کرد که در اثر این بیماری و تبهای تند، خون آشام مانند کابوسی به سراغ این بیماران می آید و کل داستان خون آشامها چیزی جز یک خرافه مردم عامه نیست، و به این ترتیب خون آشام برای اولین بار از دنیای واقعیت به جرگه خرافات پیوست. بسیار بعد، در سال ۱۹۸۴لیونل میلگرام  پزشک آمریکایی نیز سعی کرد به وجود آمدن این پدیده را از راه علمی توضیح دهد. او در این سال مقاله ای درباره نقش هموگلوبین و تاثیر کمبود وجود آن درخون نوشت و از بیماریی به نام “مربوس گونتر”  نام برد، که باعث حساسیت زیاد در برابر نور، پیوره(که دندانها را درازتر به نظر می رساند) و قرمز شدن دندانها در برابر نور،کم خونی (و در نتیجه سفیدی پوست) و تولید زیاد موی بدن می شود. او حتی حساسیت “خون آشام” در برابر سیر را نیز به این ترتیب توضیح داد که سیر دارای آنزیمی است که علائم این بیماری را شدت می دهد و برای همین این بیماران نسبت به سیر حساسیت دارند. مشکل این توضیح در اینجاست که این بیماری بسیار نادر است و تا به حال تنها ۲۰۰ مورد آن شناسایی شده است و نسبت دادن آن به تعداد کشته شدگان روستای بالکان در آن زمان نمی تواند از نظر رقمی کاملا درست باشد. در اینباره توضیح متخصص پوست اسپانیایی ژوان گومز آلونزو  در سال ۱۹۸۲ که این پدیده را به بیماری هاری نسبت داد، درست تر به نظر می رسد. شخصی که به بیماری هاری دچار می شود، دچار توهم، کابوس، بی خوابی و رفتار غیر طبیعی است. اثر زخم گاز گرفتگی در بدن او ابتدا دردناک است و بعد کم کم این درد به تمام بدن متقل و بدن دچار گرفتگیهای شدید ماهیچه ای می شود که چهره او را به طور هراسناکی به نظر می رساند و چون بیمار نمی تواند آب دهانش را فرو دهد، در دهانش کف و مایعات دیگر جمع آوری می شود. به این ترتیب می توان این را نیز توضیح داد که چرا پدیده خون آشامی به طور پریودی در طو​ل این چند دهه ظاهر شده است، چرا که هاری بیماریی است که گاهی بیشتر و گاهی کمتر در بین مردم ظاهر می شود. با همه اینها یک توضیح کامل علمی برای به وجود آمدن تصور پدیده خون آشام در بین مردم آن زمان وجود ندارد


مدتها بعد از اینکه وامپایر از دنیای واقعیت بیرون رانده شد، در قرن ۱۹ میلادی دوباره در عالم ادبیات و سینما متولد شد. در سال ۱۸۷۵ برام استوکر رمان معروف “دراکولا” را نوشت و به این ترتیب داستان فراموش شده خون آشامها دوباره در تاریخ فرهنگ غرب یاد آوری شد. دراکولا در رمان استوکر، یک کنت بسیار جذاب و در عین حال رعب آور است. نام دراکولای رمان، برگرفته از نام فردی تاریخی به اسم “ولاد دراکول” است که شاهزاده ای رومانی بود و از طریق پدر خود وارد گروه “اژدها” شد که برای جنگ صلیبی با عثمانیان تشکیل شده بود و به همین خاطر نیز صاحب این نام شد؛ ولاد دراکول به معنی “اژدهای کوچک” است. از آن گذشته، “دراک” در زبان یونانی شیطان نیز معنی می دهد. نام ولاد دراکول به عنوان فرمانده ای بیرحم در تاریخ ثبت شده است؛ طبق روایتی او نزدیک به ۲۴۰۰۰ ترک عثمانی را به چوب کشید. امروزه قصر محل سکونت او در ترانسیلوانیا  تبدیل به مکانی توریستی شده است که روزانه بازدیدکننده های بسیاری دارد.

وامپایر. دراکولا. آیا او در ادبیات تنها یک موجود خیالی نیست؟ البته. اما این پدیده، محتوی سوالهای مهمی در رابطه با بیماری، تغذیه، ….، مرگ، قدرت، جاودانگی یا خدا است. وامپایر همیشه “آن دیگری”  است، و به این عنوان، نماد متفاوت بودن و جدایی و مرز بندی است. با این وجود او دائم با جامعه سالمها و نرمالها در ارتباط است. به عنوان فیگوری که در مرز قرار دارد، دائم بین دو دنیا در حال نوسان است: بین مرگ و زندگی، این دنیا و آن دنیا، بین انسان و حیوان، بین رویا و بیداری، بین نرمال بودن و انحرافی بودن، بین سالم و دیوانه. حتی زمانهایی که در آنها تحول در جسد رخ می دهد و او تبدیل به دراکولا می شود نیز زمانهای مرزی هستند؛ نیمه شب، غروب و طلوع خورشید. از آنجا که وامپایر همبستگی نزدیک نرمال بودن و غیر نرمال بودن را به تصویر می کشد، همواره باورها و دانش ما را تحت سوال قرار می دهد و این موضوع را مطرح می کند که کجا زندگی خاتمه می یابد و کجا مرگ شروع می شود و چه محدوده ای بین این دو نقطه وجود دارد، اینکه خون به عنوان نیروی زندگی چه نقشی برای ما بازی می کند و ما چگونه تولید مثل می کنیم.

در قرن ۱۹ میلای،موضوع خون آشام و دراکولا، موضوعاتی از مسائل جنسی را نیز در بر می گیرد که در آن زمان جز نزد پزشک از آنها صحبتی نمی شده است، موضوعاتی مانند تجاوز، سادیسم جنسی(تمایل وامپایر برای جویدن و مکیدن و آزار دادن) و مازوخیسم جنسی (تمایل به آزار بینی پنهان در وجود قربانیان زن او)، یا نکروفیلی( تمایل جنسی به مردگان). یکی از بارزترین نشانه های دراکولا فرو کردن دندانها در گردن زنهای قربانی اش است، و گاز گرفتن گردن یک رفتار جنسی است. دراکولا تنها بدن قربانیهای خود را در بر نمی گیرد، بلکه روح آنها را نیز تسخیر می کند، او آنها را وارد حالتی خلسه وار می کند( چیزی که با هیپنوتیزم قابل مقایسه است)، طوری که در آن اختیاری از خود ندارند، نیروی اراده شان فلج می شود و خود را به دست تمایلاتی که در ضمیر نا خودآگاهشان قرار دارد می سپارند. در اینجا می شود رد پیدا شدن ایده “ضمیر نا خود آگاه”را نیز دنبال کرد، همینطور رابطه نابود کننده بین عامل و قربانی و رلهای جنسیتی آن زمان ، وقتی مرد در جایگاه عامل سادیست، و زن در نقش قربانی مازوخیست قرار می گیرد. آنچه می خواهم بگویم این است که به عنوان داستانی برخیزنده از روحیه آن زمان، می توان به بسیاری از خواسته ها، مشکلات، مسائل و سوالهای مردم آن زمان پی برد. اگر فیلمهای مربوط به دراکولا را دنبال کنیم ، می ببیبینم که این تاثیر روحیه زمانه، خود را در سینما، در طی گذشت سالها با تغییراتی که در ماهیت وامپایر به وجود می آید، به خوبی نشان می دهد؛ در حالیکه در اولین فیلمهای ساخته شده، وامپایر به عنوان موجودی کاملا خبیث و بدون کوچکترین فکر و اراده ای که مانند حیوانات از روی غریزه دست به کشتار می زند، نمایش داده می شود، در فیلمهای جدیدتر، مانند فیلم “دراکولا”، او با همه خصوصیتهای خونخوارانه مخصوص به خود ، عاشق است و با نیروی عشق دوباره “جوان” شده و حتی یافتن معشوق برای او تبدیل به یک میسیون می شود، و در فیلم “مصاحبه با یک خون آشام” ، وامپایرها دارای دنیای درونی خیلی پیچیده تری هستند و سوالهایی فلسفی را در پیش می کشند، به دسته های خوب و بد تقسیم می شوند، گاهی حس انسانی دارند، بر خلاف غریزه طبیعیشان نمی خواهند باعث قتل بشوند، تنها هستند، و از جاودانگی خود ناراضی اند. دختر وامپایر کوچک از اینکه نمی تواند هیچگاه بدن زنانه ای داشته باشد به سر حد مرگ ناامید است و با اینهمه مرگ را پیدا نمی کند.(حالا که صحبت از فیلم مصاحبه با یک خون آشام شد، این را هم بگویم که این فیلم بر اساس رمانی از آنا رایس ساخته شده است، که گفته می شود در آغاز با به فیلم کشیده شدن رمان خود مخالف بود، اما بعد از دیدن اولین صحنه های ساخته شده و بازی عالی تام کروز در نقش “لستات”، نه تنها موافقت کرد بلکه خود نیز در کار ساختن فیلم کمک کرد).

وامپایر البته همیشه موجودی خارج از اجتماع و در لب مرز نیست، بلکه می تواند نقش پادشاهی را داشته باشد. ولتر از کلمه خون آشام، به عنوان صفتی برای خون آشامهای واقعی جامعه استفاده کرد- بدون دلیل نیست که وامپایرهای ادبیات، معمولا از خانواده های سلطنتی هستند.

یک عنصر جدانشدنی از وامپایر، خون است. وامپایر خون قربانیان خود را می مکد و با این روش تولید مثل می کند، نوعی پارادوکس تولد برای مرگ، که برای نمایش دادنش از نقش سنتی و سمبلیک خون به عنوان نیروی زندگی استفاده می شود. اما این مکیدن خون جنبه دیگری نیز دارد: وامپایر با این عمل نه تنها دستور انجیل را زیر پا می گذارد ( طبق کتاب مقدس قدیم، نوشیدن خون حرام است)، بلکه از سنن انجیلی برای خود استفاده می کند و به عنوان مثال با نوشیدن خون ، تبدیل به یک “نامرده” می شود و عمر جاودان پیدا می کند، چیزی که در انجیل برای مسیح در نظر گرفته شده است؛ بیدار شدن دوباره گوشت و زندگی جاودان. به این ترتیب، وامپایر به عنوان موجودی زاده شده در جهنم نمایش داده می شود و به این خاطر مخالفان او با حربه های خدایی به جنگ او می روند، مانند صلیب یا آب مقدس. به خصوص در رمان استوکر، دراکولا یک یاغی در برابر خدا است.

آبراهام ون هلسینگ در رمان دراکولا مرتب تکرار می کند که: “نگران نباشید خانم مینا، دراکولا برای همیشه مرده است!” و چه اشتباهی می کرد! کنت نامردنی در برابر تعقیب کننده های خود ایستاده و می گوید: «تصور می کنید که مرا رانده اید، اما من خیلی بیش از اینها هستم. انتقام من تازه آغاز شده است. من آنرا بین دهها قرن تقسیم می کنم و زمان نیز به نفع من کار خواهد کرد.»

۱۴۴ دیدگاه

 1. سلام اگه کسی یه خون اشام واقعی میشناسه که منو تبدیل کنه خاهشا بهم بگه
  poria31@yahoo.com :اینم ادرس ایمیلم

 2. حمید

  اگه یه خوناشام واقعی بود منو تبدیل به یه خوناشام میکرد عالی میشود

 3. Stanik

  سلام من خیلی دوست دارم خوناشام بشم چطور تبدیل بشم؟ اینم ایمیلم miladsayadi1996.@yahoo.com

 4. اشی مشی

  ببینم مگه شما مطالبو تا آخر نخوندین

 5. mahziyar

  سلام اگه کسی یه خون اشام واقعی میشناسه که منو تبدیل کنه خاهشا بهم بگه
  ایمیل:mahziyar_akhondzadeh@yahoo.com

 6. sorosh

  kheili bahal bod mersi

 7. mehrad

  man adame bad kheili ham bad on aqaye dani 2000 k tavahom zade biyad soraghe man bebinam ta besh neshon bdam ba ki tarafe:)))))))))))))))))))))))))))))))

 8. hadi

  man hadiam age vaghean khon asham ha vojod daran bian mano khon asham konan ta vaghean bavar konam khili delam mikhad khon asham sham vali fekr nakon aslan hamchin chizi bashe akhe man alan 2sale say mikonam khon asham sham va ya khon ashami biad mano tabdil kone vali hamash pochen hadig567@yahoo.com emaile mane lotfan age vaghean mitonid mano tabdil konid ya kasi mishnasid ya rahi ke betonam tabdil sham shomaraton ro baram email konid tamas migiram mamnon

 9. hadi

  kiana jaaan lotfan age pida kardy jane azizet be etela e manam bereson chon inghaaaaaaaaaad delam mikhaaaaaaad khon ashaaam sham ke had nadare vaghean khili hal mide va bahale ye joray khas bashi !! emailam harki tonest ye rahi bara khon asham shodan ya khon asham pida karde va az in jora hatman behem email ya shomarasho bezare ya har chizi ke befahmam hadig567@yahoo.com emailame
  mamnon misham vaghean age in karo konid

 10. مملی

  ان هایی که دوست دارن خون اشام بشن مراقب من باشن برای این که من ورولف هستم و دشمن تمام خون اشام ها*#

 11. f

  جمع کنید این چرت و پرتا رو جون مادرتون به من یک خون اشام معرفی کنید بیا عمه ام هست

 12. مینا

  منم خیلی دوس دارم خون آشام بشم.ب نظرم خون آشام واقعیه وگرنه انقد داستان درموردشون نبود.من میخوام همش جوون بمونم چیکار کنم هاااااااااااااااااااان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 13. eli3

  منم واقعا دوس دارم خون اشام شم در واقع این تصمیمو خیلی جدی گرفتم خواهشا اگه فهمیدید به ایمیلم پیام بفرستید!

 14. eli3

  اینم ایمیلم
  elikhoobe@yahoo.com

 15. mn yeseri etelaa aat daram amaa kaamel nist vali fk konm yekam behetoon komak kone in mailame age khastin behem mail bedin taa baratoon tozih bedam

 16. رهگذر خسته

  خدا همتون شفا بده
  شما می خواید به یه خونخوار تبدیل بشیدواقعا جای تاسف داره

 17. khon asham

  ba mantegh va elm va roshan fekri be hame chiz pay khahid bord.bedrood

 18. هما شیرین سخن

  مگه هیولا بودن چه اشکالی داره ؟ دراکولا بودن زیاد هم بد نیست من که مشکلی ندارم

 19. اونایی که دوست دارن خون آشام بشن بیان پیش خودم!!!!!!!

 20. پرهام

  سلام دوستان
  منم خیلی دلم میخواست خون آشام بشم خیلی هم دربارشون تحقیق کردم اما هیچ مدرک محکمی پیدا نکردم که وجود دارن اگرهم باشن طبق قانوناشون(بهش میگن قانون رازداری) وبرای حفظ امنیتشون خودشون رو آشکار نمیکنند.
  درهرحال هرکدومتون یه خوناشام شدازنوع اساسی مثل The Vampire Diariesیا twilight و… ما رو هم خبرکنه ماهم هستیم.
  راستی اگه فیلم هایی که گفتم رو ندیدید عمرتون بر فناست!!!حتما ببینیدشون.

 21. مگی

  یعنی چی

 22. شیما

  بچه ها پرهام راس میگ همه ی اون سریالایی ک گف عالین من آرزومه ومپایر شم کاش میشد…کاش…عوارضشم ب جون میخرم

 23. hoseyn

  بچه ها خون آشام وجود داره تنها راهش هم جز خلسه نیست.اگه کسی یه هیپنوتیزور واقعی میشناسه به من بگه.اینم ایمیلم ۸۰۸۳۸۴۵@gmail.com

 24. javad

  سلام اگه کسی یه خون اشام واقعی میشناسه که منو تبدیل کنه خواهشا بهم بگه
  اینم ایمیلم
  lovely_boy_lover@yahoo.com

 25. hani

  مثل اینکه فقط من نیستم که ارزو دارم خوناشام بشم
  ولی من که خیلی وقت منتظر بودم
  شما هم میتونین منتظر باشین تا علف زیر پاتون سبز شه
  ما که یه سالی هست صادرات علف داریم
  موفق باشین

 26. pedram

  خدا شفاتون بده اخه مگه می شه با چند تا فیلم شما انقدر باور کردین اگه اینجوری هرموقع خون اشام شدین بیاین منم خون اشام کنید

 27. pedram

  اینم ایمیلم enyati@pedram@yahoo.com

 28. اردوان

  اه . امشب دوباره ماه کامل هست و من تبدیل به گرگنما میشم . هواستون باشه که اگر خوناشام هستید دور من نچرخید چون من دنبال شکار کردن چند تا خوناشام هستم …………………………………….. چقدر جوگیر شدید ها . فکر کنم زیاد از این فیلم های تخیلی نگاه میکنید . :) :) :)

 29. masi

  خخخخخخخخخخخخخخخخ/دم همتون قیژژژژژژژژژژژ چه تخیلاتی داریم ما ها ایول خوشم اومد ایول

 30. سلام دوستان من دیمنم هر کس میخاد خوناشام بشه بیاد مستیک فالز خونمم که دیدین تو فیلم vampirderes بیاین همونجا تبدیلتون میکنم

 31. استفن سالواتوره

  منم استفنم. نگران نباشید دیمن هر کاری خواست بکنه من جلوشا می گیرم.
  درضمن اگه میون شما گرگینه باشه خودم می کشمش.
  وای برم الینا داره صدام می کنه!!!!
  راستی هرکی هم می خواد بیاد بگه من یعنی هم من و دیمن دیگه از کاترین خوشمون نمیاد.
  به هالیود هم گفتیم که از تو فیلم حذفش کنه.فعلا با درخواستمون موافقت نکردند.آخه تو پشت صحنه خون خیلی ها رو خورد.

 32. ali

  خاک بر سر همتون اصن عقل تو کله تون هس؟؟؟؟ آخه این چرت و پرت ها چیه نوشتین مطالب قشنگه ولی کامنتاتون خیلی شرو وره!!!!

 33. mamad

  سلام
  یکی از دوستانم میگفت که کار های یکی از اقوامشون, شبیه خوناشام هاست.
  خلاصه بعد از چند روزی که من و دوستم اون رو زیر نظر گرفتیم فهمیدیم که بعله واقعا کارهاش عجیب هست و شبیه…..
  الان هم همین پریروز بود که من و دوستم باهاش صحبت می کردیم و با هزار دوز و کلک که ما هم می خوایم خون اشام بشیم و وفادار می مونیم و از این حرف ها تازه خوش حال هم شد و گفت برای خون اشام شدن باید یه سری کاری هایی رو انجام بدیم(مثل یوگا و چله نشینی و..)و الان هم تو فکرم که این کارو انجام بدم یا نه؟؟
  لطفا کمکم کنید

 34. Mahdi

  ملت تو فشارن بخدا
  خون اشام کجا بود؟ توهم زدید؟
  عقلم خوب چیزیه
  اصن ی وضی…

 35. لاله من میخوام بشم باید کجا بیام

 36. mamad reza dadgar

  kheyli kharin va besiyar gav bebin ba kiya shodim 75 melyon nafar shit akhe amaleha shota in hame on bad bakht on bala neveshte dar bare vampire ya hamon khonasham baz darin migin elo belo jinbel dostan az onjayi ke torka va mosalmona besiyar khorafati bodan va hanozam hastan in dastnaro sakhtan ke beyne sarbazaye osmani robo vahshat ijad konan hamino bas age shoma khonasham peyda kardi neshonesh bede be man man dastesho mach konam ke che ghad jaleb ba efekt olaghet karde

 37. mamad

  اقای محمد رضا شما درست می گید و به شما حق می دم که این حرفو بزنید ولی خودتون می دونید که در مورد این جور مسائل اختلاف نظر زیاد هست و ادم نباید تا چیزی رو با چشمش ندیده باور کنه ولی من با چشمم دیدم و باورش کردم همین و بس!!!!
  دنیا درست مثل یه قصر بزرگ هست و ما انسان ها هم مثل یه مورچه کوچیک هستیم که در مورد جایی که داریم زندگی می کنیم خبری نداریم و فقط مشغول دونه جمع کردن خودمون هستیم…..

 38. mamad

  سلام بچه ها من همون کار بر mamad هستم که در بالا چند تا نظر دادم و اعتراف می کنم تمام حرف هایی که در بالا زدم سرکاری بود.خخخخ
  از این که چند ماهی سر کار گذاشتم جیگرم حال اومد :دی
  خدایا این شادی ها رو از ما نگیر

 39. ابولفضل

  واقعا برای کسانی که فکر میکنن خون آشام ها وجود ندارند متاسفم. عموی من یک خون آشامه و من هم در حال حاضر دارم تحت نظر عموم آماده میشم برای تبدیل شدن به یک خون آشام. عموم میگه مدت زمان آمادگی کامل ۱۲ ساله ولی چون من یک کارهایی کردم واستعدادشو هم دارم در عرض ۳ سال آمادگی کسب میکنم. من ۱ سال و ۳ ماه و ۶ روز دیگه آمادگی لازم رو کسب میکنم. عموم میگه کسانی که بدون آمادگی به خون آشام تبدیل میشن بعد از یه مدت دیوانه میشن و ممکنه هر کسی رو که میبینن بکشن.
  اگه میخاین مراحل آمادگی رو بدونین به ایمیلم پیام بدین. من واقعا از اینکه شما ها این قدر به خون آشام هم علاقه دارید بسیار خوشحالم چون دیگه کم کم داشتم افسرده میشدم.
  اینم ایمیلم: abolibaba.77@gmail.com

 40. Afshin

  میخوام خون اشام شم هر کی میدونه چجوریمیشه بهم بگه لطفا

 41. mamad

  ببین با کیا شدیم ۷۵ ملیون.

 42. nastaran

  سلامممممممممممممممممممممممممممممممممممممم
  راستش من اصن قصده خون آشام شدن ندارن ولی دلم می خواد اگه هسن دربارشون بدونم
  اگه اطلاعاتی دارین برا من بفرستین
  nastaran..babajani@yahoo.com

 43. صبح زود

  تو خونه ما خون آشام هست! جدی میگم مطمئن باشید شما هم حداقل یک بار خون آشام دیدیدو به خونتون اومدن
  اکثرا شبا میان… مخصوصا فصل بهار وتابستون!ازبوی اکلیل کوهی ورزماری وسیر به شدت متنفرن. وقتی ما خوابیم کارشون رو انجام میدن!(همون عمل شریف خون مکیدن) خود من هم چندین بار قربانی بودم! ولی به خون آشام تبدیل نشدم!
  خلاصه مردم عامه بشون میگن پشه ولی ما بشون میگیم ومپایر!
  …..نه واقعا جون من …جون من کسیباور کرده خون آشاما وجود دارن؟ بابا اینا همه افسانه ان برید از خدا بترسید!
  واقعا کسی دوست داره مثل پشه زندگی کنه وخون بخوره؟ حداقل پشه نمیکشه خون آشام چی؟
  بطورکلی(خون آشام= پشه ی غول آسای قاتل!)حالا هی بگید ما دوست داریم خون آشام بشیم.
  اگر کسی نظری داره اینم ایمیلم:sahora110@yahoo.com

دیدگاه شما چیست !؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− پنج = هیچ

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


اشتراک در خبرنامه

ایمیل خود را ثبت کنید تا از تازه ترین مطالب شگفتیها باخبر شوید. سپس در ایمیلی که از طرف گوگل برایتان ارسال میشود بر روی لینک فعالسازی کلیک کنید تا فعال شود. لطفا ایمیل خود را بدون www در اول آن و کاملا با حروف کوچک وارد کنید.

به شگفتیها امتیاز دهید