قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / شگفتي‌هاي طبيعت / شگفتي‌هاي بدن انسان / چگونه کنترل خواب هایمان را در دست گیریم؟
کانال تلگرام شگفتیها

چگونه کنترل خواب هایمان را در دست گیریم؟

خواب ها، مجموعه ای از تصاویر، اندیشه ها، احساسات و عواطف هستند که در مراحل خاصی از خوابیدن، به صورت غیر ارادی، در ذهن ما اتفاق می افتند. جوهره ی خواب دیدن و هدف از آن، هنوز مشخص نیست، اما در طول تاریخ، این موضوع همواره مورد توجه بوده، و درباره ی آن بحث های فراوانی درگرفته است. بررسی علمی خواب دیدن را رؤیاشناسی (oneirology) می نامیم. در طول تاریخ، انسان ها در خواب و رؤیاهایشان به دنبال یافتن معنا و یا پیشگویی آینده بوده اند. از دیدگاه فیزیولوژیک، رؤیا دیدن، پاسخی است به فرایندهای عصبی در زمان خواب. از دیدگاه روانشناسی، خواب دیدن بازتاب ناخودآگاه است، و از دیدگاه معنوی، پیامی است از سوی خدایان، درگذشتگان، پیامی از سوی روح که می تواند از آینده خبر دهد. در بسیاری از فرهنگ ها، برای غنی ساختن رؤیاها، تمرین و ممارست فراوانی صورت می گیرد تا به این ترتیب فرد بتواند خواب هایی ببیند که پیشگویانه هستند یا این که پیام هایی الهی در خود دارند.  تحقیقات جدید نشان می دهند که می توان با یک روش یادگیری واکنشی، خواب ها را کنترل کرد. تنها برای یک لحظه تصور کنید. همه چیز درست مثل واقعیت، «طبیعی» است، حال آن که شما می دانید دارید خواب می بینید و جایتان کاملاً امن است؛ نه می میرید و نه زخم برمی دارید. شما در قلمرو رؤیای شفاف هستید. هیچ کدام از قوانین و مقررات همیشگی نمی توانند جلوی شما را بگیرند! به این شکل شما می توانید به «حقیقت مجازی فردی» خودتان دست یابید، آن هم با چنان عمقی از واقع گرایی که هیچ کدام از شبیه سازی های رایانه ای پیشرفته، به پای آن نمی رسد. حال ببینیم چگونه می توان این کار را انجام داد.

 

۱۰- انگیزش و تلقین

برای دیدن رؤیای شفاف، باید بتوانیم هنگام خواب دیدن، خودآگاهی روشن و زنده ای داشته باشیم. با ورود به این حالت از هوشیاری بالا، که از لحاظ علمی اثبات شده است، شما می توانید رؤیاهای خود را با غنا و قوت شگفت آوری کنترل و تجربه کنید. تصور کنید در رؤیای خود، از خواب برخیزید و بتوانید هر کاری که بخواهید انجام دهید، هر کسی را که بخواهید ببنید و هر جا که بخواهید بروید… و تمام این ها در حالی اتفاق می افتند که حواس پنجگانه ی شما به روشنی کار می کنند و می توانید همه چیز را با جزئیات روشن، حس کنید؛ تجربه ای خوشایند که در آن، تمام رؤیاهایتان به حقیقت می پیوندند. همه ی انسان ها این قابلیت را دارند که چگونگی دیدن خواب های شفاف را بیاموزند – تنها چیزی که لازم داریم، انگیزه و تمرین است. هر قدر مهارت شما در مدیتیشن و ورود به حالات لازم آگاهی، بیشتر باشد، آسان تر می توانید به دلخواه خود شفاف شوید. و وقتی تصمیم گرفتید که در خواب هایتان هشیار باشید، به جهانی قدم می گذارید که در آن، رابطه ی شما با درونیات خودتان، می تواند تا پایان عمر، به کلی دگرگون شود.

 

۹- وضعیت خوابیدن و ریلکسیشن

چشمانتان را ببندید و به پشت دراز بکشید. سه نفس عمیق بکشید. فرو رفتن بدنتان در تخت را احساس کنید و تمام فشار عضلاتتان را آزاد کنید. از احساس شل شدگی و ریلکسیشن لذت ببرید، و بر روی هدف خود برای کنترل کردن خواب هایتان، متمرکز شوید. بگذارید تمام افکار از شما عبور کنند، بی آن که برخوردی با آن ها داشته باشید. بدن خود را کاملاً ریلکس و بی حرکت نگه دارید. مرتب در ذهن خود تکرار کنید: «یک. صحنه ی بعدی، یک رؤیا خواهد بود. دو. صحنه ی بعدی یک رؤیا خواهد بود. سه….» و همین طور ادامه دهید. این کار باعث خواهد شد که هدف شما مشخص باشد و در همان حین که جسمتان به آرامی به خواب می رود، ذهنتان هشیاری خود را حفظ خواهد کرد.

وضعیت خوابیدن شما می تواند بر موفقیتتان در این کار تأثیرگذار باشد. بهترین وضعیت، همان حالت جنینی معمولی است (چرخیده به یک سمت، زانوها و آرنج ها جمع شده به داخل بدن). خوابیدن به پشت نیز وضعیت خوبی محسوب می شود. عجیب است که یک آن در رؤیای شفاف خود به اطراف می روید و سپس بر روی تختتان خود را جمع کرده، می یابید. گاهی حتی ممکن است خودتان را بیدار کنید چرا که در رؤیای شفاف خود، بازویتان را تکان داده اید و تصادفاً همین باعث تکان خوردن بازوی حقیقیتان شده و آن را به تخت کوبیده اید. چنین اتفاقی می تواند مشوش کننده باشد و موجب شود آگاهی، از جسم رؤیا به جسم حقیقی منتقل گردد، اما اگر چشمهایتان را بسته نگه دارید، اغلب می توانید به همان بخشی از رؤیای شفاف خود برگردید که از آن خارج شده بودید.

 

۸- شفافیت خود به خودی

تا زمانی که اولین رؤیای شفاف خود را تجربه نکرده اید، شاید این مسئله به نظرتان غیر قابل درک باشد. بسیاری از افراد به همین دلیل، پیش از آن که تلاش کنند، ناامید می شوند. بنابراین، توضیح درباره ی چگونگی وارد شدن به وضعیت رؤیای شفاف، مفید خواهد بود. بیشتر کسانی که در ابتدای راه دیدن رؤیاهای شفاف هستند، به چنین حالتی دچار می شوند. در حقیقت، اولین رؤیای شفاف شما، با شفافیت خود به خودی، ایجاد خواهد شد. این اتفاق زمانی می افتد که ناگهان بی هیچ دلیل مشخصی، متوجه می شوید «من دارم خواب می بینم!». شفافیت خود به خودی، بیشتر به شانس بستگی دارد. البته با افزایش خودآگاهی در طول روز، بهتر می توانید بودن در وضعیت رؤیا را متوجه شوید و به تبع آن، با آسودگی بیشتری، رؤیاهای واضح و شفافتان را تجربه کنید. با انجام مدیتیشن به صورت منظم و دیدن رؤیاهای شفاف، خودآگاهی شما افزایش قابل توجهی می یابد. این به شما می کند که حتی وقتی رؤیای شفافتان بسیار به زندگی حقیقی شباهت دارد، بدانید که در حال خواب دیدن هستید، زیرا به نشانه های ظریف تری دقت خواهید کرد.

 

۷- شخصیت های رؤیا

عقل سلیم می گوید شخیت های رؤیا، بخشی از ضمیر ناخودآگاه شما هستند ( در تضاد با موجودات آگاه که در خواب شما دخالت دارند). پس در این روش، از ذهن ناخودآگاه کمک می گیریم. روش کار، این گونه است. پیش از این که به خواب بروید، به وسیله ی مدیتیشن، هدف خود را برای دیدن رؤیای شفاف تثبیت کنید و با تحکم به ناخودآگاه خود بگویید «من امشب رؤیای شفاف خواهم دید». ساعت پنج صبح از خواب بیدار می شوید (به طور طبیعی یا با ساعت) و دوباره هدف خود را تکرار می کنید. طی دو تا سه ساعت بعد، دوره های طولانی REM (حرکات سریع چشم هنگام خواب) با رؤیاهایی واضح را تجربه خواهید کرد. در این مدت احتمال دیدن رؤیای شفاف، بسیار زیاد است، و اگر شانس بیاورید، یک شخصیت رؤیا، این را به شما خواهد گفت. برای مثال، یک استاد روانشناسی در خواب به سراغتان می آید و می گوید «حالا بیا رؤیای شفاف را امتحان کنیم». این استاد، خودآگاهی هوشیارانه را در شما فعال می کند و رؤیایتان شفاف می شود.

 

۶- موضوع رؤیاها

این مورد هم مشابه مورد قبل است. پیش از این که به خواب بروید، شرایط را برای رؤیای شفاف مساعد کنید (یعنی به ناخودآگاهتان بگویید که هر وقت خواب دیدید، می خواهید بدانید که دارید خواب می بینید). سپس همین طور که به خواب می روید، به این فکر کنید که می خواید رؤیای شفافتان درباره ی چه چیزی باشد. وقتی ناگهان چیزی در خواب باعث می شود همه چیز را واضح حس کنید، اغلب به این دلیل است که شما دارید رؤیای شفاف را خواب می بینید! شاید این نوع خودآگاهی به سرعت در خواب هایتان ظاهر نگردد، اما با بهتر شدن یادآوری رؤیاهایتان و کسب تجارب بیشتر در مور خواب های آگاهانه، خواهید دید که این، روشی است مناسب برای شفاف کردن خواب هایتان.

 

۵- خودآگاهیتان را از طریق اطمینان از خواب نبودن، افزایش دهید

در طول روز، از خود بپرسید که آیا خوابید یا بیدار. این کار را اطمینان از خواب نبودن (Reality Check) می نامیم. یکی از راه های قابل اطمینان برای این کار، تنظیم کردن ساعت دیجیتالیتان است تا هر یک ساعت یک بار، زنگ بزند. وقتی ساعت زنگ می زند، به دستانتان نگاه کنید و از خود بپرسید «دارم خواب می بینم؟» سپس سعی کنید دستتان را از دیوار یا میز تحریر عبور دهید. اغلب اوقات، اگر این کار را در خواب انجام دهید، دستانتان می توانند از هر جسم جامدی عبور کنند. افزایش ناگهانی خودآگاهی، بلافاصله، شفافیت شما را نیز فعال می کند!

این راهکار برای اولین رؤیای شفاف عالی است. اطمینان از خواب نبودن، ناخودآگاه شما را در خواب هایتان برنامه ریزی می کند و باعث به وجود آمدن شفافیت خود به خودی می شود. هنگامی که می خواهید از خواب نبودنتان اطمینان بیابید، سعی می کنید در بیداری، کاری انجام دهید که غیرممکن است. مثل رد کردن دستتان از دیوار. عادت کردن به این کار، موجب می شود در خواب هم بخواهید مطمئن شوید که بیدارید یا نه، و به این ترتیب فرصتی به دست می آورید که بفهمید در واقع دارید خواب می بینید. (وقتی خواب می بینید، اگر سعی کنید دستتان را از دیوار رد کنید، موفق می شوید). اطمینان از خواب نبودن، احتمالاً آسان ترین راه برای دیدن رؤیاهای شفاف است. البته این، تنها راه نیست – و لزوماً ۱۰۰% موفق نیست – اما نیاز به مهارت خاصی ندارد و به سرعت به ذهن ناخودآگاهتان می آموزد چگونه رؤیای شفاف ببیند. اگر از این روش استفاده کنید، هرگز وسط خواب، بیدار نخواهید شد!

ذهن ناخودآگاه شما قادر نیست قوانین ذهن خودآگاهتان را به درستی تشخیص دهد. به همین دلیل است که شما هر شب به جای این که رؤیاهای واضح و آگاهانه ببینید، همان خواب های معمولیتان را می بینید. اگر می خواهید در رؤیایتان، خودآگاهی داشته باشید، باید یکی از آن لحظه های «یافتم! یافتم!» را تجربه کنید. باید چیزی باشد که ذهن هشیار شما را بیدار کند، تا شما این قابلیت را پیدا کنید که بگویید «صبر کن، من دارم خواب می بینم!». اطمینان از خواب نبودن هنگام بیداری، به شما کمک شایانی می کند. در ساعات بیدایتان، هر چند ساعت یک بار، از خواب نبودن خود اطمینان حاصل کنید. به زودی، در خواب هم همین کار را خواهید کرد و وقتی این اتفاق بیفتد، کاملاً شفاف خواهید شد. حتی ممکن است امشب هم بتوانید رؤیای شفاف ببینید. چند تمرین را در اینجا برایتان می آوریم:

نفس کشیدن: می توانید راه دهان و بینی تان را ببندید و همچنان نفس بکشید؟

پریدن: وقتی می پرید، به آرامی سر جای خود برمی گردید؟

خواندن: می توانید یک جمله را دو بار بخوانید بی آن که تغییر کند؟

بینایی: دیدتان از همیشه واضح تر است یا تارتر؟

دستان: آیا می توانید انگشتان دست راستتان را از دست چپتان عبور دهید؟

زمان: می توانید ساعت را از روی ساعت دیواری یا ساعت مچی بخوانید؟

جادو: آیا می توانید پرواز کنید، تغییر شکل دهید، یا از دیوار عبور کنید؟

چراغ ها: آیا کلید چراغ ها خوب کار می کند؟

حافظه: چه روزی است و الان دارید چه می کنید؟

منطق: آیا می توانید دو عدد را درست با هم جمع کنید؟

 

۴- به تصورات بین خواب و بیداری خود، توجه کنید

بعد از اینکه به مرز خواب رسیدید، ۵- ۱۰ دقیقه طول می کشد تا وارد جهان میان خواب و بیداری شوید. این، مقدمه ی وضعیت رؤیابینی است! لکه های رنگی، در پس پلک های بسته ی شما، خواهند چرخید. اگر مایلید به آن ها توجه کنید، اما به غیر از بینایی، خواس دیگرتان را هم در نظر بگیرید. بگذارید صدای درونی شما خاموش شود. با عمیق تر شدن حالت رؤیا، به صداها نیز توجه کنید. این طبیعی است – آن ها از درون ذهن خود شما می آیند. خود را به وضعیت خوش راحتی بسپارید، و در همین حال، تمرکز کنید تا وقتی در حالت رؤیا دیدن قرار گرفتید، بتوانید آن را تشخیص دهید.

 

۳- با آگاهی به خواب بروید

به یاد داشته باشید باید جسمتان را طوری گول بزنید که  آگاهانه به خواب رود. پس همان طور که ذهنتان به ژرفنا می رود، ریسمان نازک آگاهی هوشیارانه را رها نکنید. این، راز بزرگ مدیتیشن است. شاید در ابتدا آسان نباشد، اما کار نیکو کردن از پر کردن است. هنگامی که جسمتان به خواب می رود، احتمالاً در سرتان احساس لرزش یا همهمه خواهید داشت. این موضوع در اوایل کار موجب ایجاد هیجان می شود و ممکن است تلاش های اولیه تان را خراب کند. اما همین لحظه، لحظه ی گذر است: گذر از حالت بیداری به حالت رؤیا. اگر در آن لحظه سعی کنید تکان بخورید، احتمالاً خواهید دید که جسمتان به طور طبیعی وارد حالت «فلج خواب» شده است و قادر به حرکت نیست. این مسئله طبیعی است و هر بار که به خواب می روید، اتفاق می افتد – اما خودتان متوجه نمی شوید. چنین احساسی، کمی عجیب است ولی نباید نگران باشید. حتی بسیاری از مردم هنگام انجام این تمرینات دچار چنین حالتی نمی شوند. فلج خواب، یک مکانیسم طبیعی است که هر شب هنگام خواب برای ما اتفاق می افتد. این مکانیسم، مانع از این می شود که سیگنال های مغزی به ماهیچه هایمان دستور حرکت بدهند، و به این ترتیب ما بدن خود را در اثر آنچه که در خواب می بینیم، تکان نمی دهیم و در زمان ناهوشیاری، صدمه ای به خود وارد نمی کنیم. اگر جز این بود، شب ها نمی توانستیم آسوده بخوابیم.

 

۲- وارد جهان رؤیاها شوید

حالا، ذهن شما هشیار، اما جسمتان خواب است. چه از حالت تصورات بین خواب و بیداری وارد حالت رؤیا شده باشید، چه حس هایی غیر از بینایی بر شما عارض شده باشد، خواهید دید که در برابر شما، صحنه ی رؤیا ظاهر می شود. اکنون دو راه وجود دارد تا وارد رؤیای شفاف شوید. نخست این که، می توانید به درون تصویر پا بگذارید و همه چیز پیرامون شما سه بعدی شود، که برای این کار باید آگاهیتان را به ژرفنای رؤیا هل دهید. راه دیگر این است که خود را از جسم فیزیکیتان بیرون بکشید. در چشم ذهنتان، فرض کنید دو جسم دارید؛ یک جسم فیزیکی و یک جسم رؤیایی. می توانید بغلتید، فرو روید یا از تخت به سمت بالا جدا شوید، اما مواظب باشید بر حسب اتفاق، جسم فیزیکیتان را تکان ندهید. یا این که می توانیدخودتان را در محل دیگری تصور کنید. این جدا شدن از جسم، سرانجام شما را از جهان بیداری خارج کرده و وارد دنیای رؤیاهای شفاف می کند.

 

۱- به اکتشاف و کنترل رؤیاهایتان بپردازید

بخش آخر، جذاب ترین قسمت ماجراست.  بعد از این که به رؤیای شفافتان پا گذاشتید، تنها هدف و مهم ترین هدف نیمه خودآگاه شما، کنترل کردن رؤیایتان است. حالا، تصور کنید چه می شود اگر بدانید که دارید خواب می بینید. فرض کنید به آخرین خوابی که به یاد می آورید بازگشته اید و می توانید دوباره آن را تکرار کنید. اما این بار، در خواب، آگاهی دارید. به اطراف خود نگاه کنید و همه چیز را با جزئیات عالی ببینید. هوا را بو کنید. زمین را زیر پایتان حس کنید. تمام حواستان را به کار گیرید. این کار برای افزایش خودآگاهی در رؤیا، ضروری است. تکنیک تجسم قوی، روشی است عالی برای شفاف شدن، به ویژه اگر هنگام به خواب رفتن، آن را تمرین کنید. گاهی ممکن است متوجه شوید که جهان رؤیا، به معنای حقیقی کلمه، به آرامی در برابر شما ظاهر می شود. در سایر مواقع، به خواب خواهید رفت، و خواب این خاطره را خواهید دید. راز رؤیای شفاف همین است. آخرین چیزی که پیش از به خواب رفتن درباره ی آن می اندیشید، باید شفاف شدن باشد.

 

منبع زبان اصلی: smashinglists.com

برگردان و ویرایش: شگفتیها دات کام

مطلب پیشنهادی

درباره رویا ها و خواب دیدن بیشتر بدانیم

در طول تاریخ همیشه مردم، مجذوب رویاهای خود شده و به معنای نهانی آنها اندیشیده …

۱۴۰ دیدگاه

 1. سلام دوستان……من هم اطلاعات رو خوندم…هم نظرات دوستان رو……….اگه به اطلاعاتی که داده شده درست عمل کنم میتونم کنترل خوابمو داشته باشم؟؟؟؟اطلاعات کامله؟؟؟؟هنوز میخوام تازه شروع کنم…..
  دوستان کسی درباره ارتباط تلپاتی ذهن چیزی میدونه؟؟؟؟؟سایت معطبر و کاملی هست راجبش؟؟؟؟

 2. سلام سایت شما بسار مفید هست و خواهد بود .

  درخواب شفاف همون حس کاملا بیداری را داریم ؟
  ​​

  یعنی مثل بیداریی عمل می کنیم راه میریم و نوشیدتی ؟

  می خوریم غذا می خوریم و یعنی فرقش با دنیا حقیقت ؟

  اینه که اینطفه غیر ممکن نیست توی خواب شفاف ؟

  احساس نمی کنیم در حال خواب دیدن هستیم اگه بیش فکر؟

  نکنیم دقیقا چطوری است خواب شفاف ؟؟

 3. اقا سجاد حرفاتون خیلی قشنگ بود شاید خیلی برا بار اول(مث خودم)
  چششون به متن بلند و بالای فینگلیشتون خورده بیخیال خوندش شدن
  برام خیلی جالبه که ۲ ماه بیشتر تو شکم مادرتون بودین (خیلی خوش می گدشته اونجا حتما خخخ)
  کاش می شد ایمیلی چیزی ازتون داشتم
  این ایمیل منه :
  donya.bahramy44@gmail.com

 4. موچولی گردنش پاره شده چی کار کنیم. ایا از راه تلقین درست میشه

 5. آیا می دانید رویاها قابل برنامه ریزی هستند؟
  من خدای عالم رویاهایم هستم!

  من پژوهشگر و نویسنده کتب روانشناسی هستم. کتاب جدیدم با عنوان “اسرار رویا و کابوس” به تازگی توسط انتشارات سیمرغ خراسان به چاپ رسیده است.

  این کتاب به تحلیل و آموزش روشهای غلبه بر ترسها و کابوسها می پردازد! و به افراد می آموزد که چگونه رویاهای خود را کنترل نمایند! و همیشه رویاهای شفاف داشته باشند!

  مقاله زیر به تحلیل این کتاب می پردازد.

  لطفا در صورت تمایل به تهیه این کتاب، بنده را از طریق ایمیل مطلع نمایید.

  باتشکر

  فرشاد میرشکاری

  خلاصه مقاله:

  * آیا می دانید رؤیاها قابل برنامه‌ریزی هستند! *

  • آیا دوست دارید کنترل عالم رویاها را به دست بگیرید؟

  ***********

  Lucid Dreaming یا «رؤیای طلایی» چیست؟

  رؤیابینی آگاهانه یا Lucid Dreaming به معنی به دست آوردن «خودآگاهی» خویش، در

  عالم رؤیاها است؛ و مقدمه‌ای برای شروع «کنترل عالم رؤیاها» به شمار می‌رود.

  توانایی کنترل عالم رؤیاها، یک هنر است؛ و برخی افراد به‌صورت ذاتی، این

  استعداد را دارا می‌باشند؛ اما خبر خوب این‌که هر فردی قادر است با تمرین و

  ممارست آن را بیاموزد. ما از روش «برنامه‌ریزی مجدد ذهن ناخودآگاه» استفاده

  خواهیم نمود!

  *************

  آیا عالم رؤیاها خارج از حدومرز علم و دانش بشر است؟

  آیا داشتن رؤیاهای شیرین، فقط به شانس ما بستگی دارد؟

  آیا راهی برای خلاصی از کابوس‌ها و بختک‌ها وجود دارد؟

  آیا ما در عالم خواب، کاملاً دست‌وپابسته و بی‌دفاع هستیم؟

  راز کنترل عالم رؤیاها در نزد کیست؟ آیا کسی ما را در این راه یاری می‌نماید؟

  ———————————————————————————————-

  ادامه مطلب: http://s4.picofile.com/file/8162244684/dreams_article.pdf.html

 6. من دیدم وای چه قدر جالب بود من رویای شفافی دیدم دستم از همه جا عبور میکرد

 7. ولله من تقریبا دوسه هفته ای میشه این مطالب رو خوندم. وطی این دوسه هفته چار بار خواب دیدم وتونستم کنترلش کنم بدون اینکه بیدار شوم. اولین بارش فک کردم مرده ام! هرکاری میکردم چشمم باز نمیشد. ولی بالاخره بیدار شدم .قلبم تو دهنم بود. ضربانم راحت به ۱۳۰ تا می رسید. اما دفعات بعد کامل فهمیدم خوابه . راحت از داخل هرچی رد میشدم و ….
  ولله خیلی حال میده . میشه داخل خواب زندگی کرد با هر آرزویی . سعی کنید انجامش بدید.

 8. سلام میخوام بدونم آیا میشه آن کسی که توی خواب میبینید و عاشق هم هستید تو واقعیت به همان آدم برسید

 9. ممنون برنامه زیبایی هست

 10. سلام.
  این ایمیل مه mereborn55@gmail.com
  من به یه معلم احتیاج دارم که منو کامل آموزش بده ممنون میشم که از دوستان کسی کمکم کنه.

 11. باسلام
  بنده بعد از مطرح شدن این موضوع در مدرسه کنجکاو شدم و شروع به تحقیق در این مورد کردم.
  با گذشت سه روز از شروع کارم توانستم یاد آوری خواب را به۳ برسانم و بسیار خوشحالم
  اما معلمی که این موضوع را در مدرسه مطرح کرده بود من را از این کار برحزر داشت
  می خواستم بدانم آیا این کار خطری هم دارد؟
  یعنی ممکن است شبی بخوابیم و دیگر بیدار نشویم یا در کما برویم یا……
  البته بنده حاضرم ریسک این کار را بپذیرم و فقط می خواهم بدانم ممکن است با چه چیزی مواجه شوم
  کتاب آقای میر شکاری را نیز به زودی تهیه خواهم کرد
  من به همراه دوست دیگری به طور جدی تلاش می کنیم.
  می خواستم بدانم اگر یکی از ما در خواب متوجه شد آیا می تواند با نفر دیگر در خواب ارتباط گرفته و اورا آگاه کند؟
  با تشکر.

 12. سلام لطفا یکی کمکم کنه یه معلم میخام لطفا لطفا لطفا این ایمیلمه تورو خدا کمکم کنید hossein.com2020@gamil.com

 13. سلام. من دیشب قبل از خواب همه ی حواسم برای دیدن رویای شفاف بود ولی بعد اینکه به خواب رفتم با اینکه همه چیز غیر طبیعی بود و اینو می دونستم بازم کلا چیزی درمورد خواب یادم نبود و قبول کرده بودم که اون توانایی رو دارم(توی خواب منظورمه). ممنون می شم بگید چگونه بتونم همیشه بیاد بیارم خوابم یا بیدار.

 14. سلام من مدتی بود به سختی به خواب می رفتم برای همین از مدیتیشن رو کمک گرفتم و دیگه هر وقت و هرجا بخوام به راحتی به خواب میرم، البته از مدیتیشن و اینجور چیزا فقط ریلکس کردن بدن رو بلدم امروز صبح بعد از اینکه از خواب بیدار شدم دوباره خودم رو خواب کردم و برای اولین بار تونستم خوابم رو اونجور که میخواهم کنترل کنم و اون چیزی رو که دوست داشتم اتفاق بیفته امیدوار بازم بتونم این کار رو بکنم، خیلی خوش گذشت، با تشکر

 15. سلام دوستان….
  من یه سوالی دارم…
  هرکی میدونه جواب بده که خیره!
  این کارخطرناک که نیست نه؟
  یعنی حتی۱ درصدهم خطرات جانبی تهدیدمون نمیکنه؟
  اگه اره بگین که انجامش ندم.
  بخاطریه خواب حاضرنیستم زندگیمو به خطر بندازم..
  زمانی انجامش میدم که مطمعنم باشم جونمو تهدیدنمیکنه…
  حالاکسی میدونه؟باسپاس….

 16. سلام

  این موضوعاتی که اینجا بیان شده برای افراد عادی قابل درک نیست و نمیتوان صرفا با این اعمال ب مراحل پایانی کنترل خواب رسید..

  بنده خودم از کودکی خوابهای میدم که وقتی برای دیگران تعریف میکردم باورشان نمیشد..

  مثللا خواب میدیم که غذا میخورم و یا باد سردی به من میخورد و زمانی که از خواب بیدار میشدم در واقعیت گرسنگی از وجود رفته و یا دچار سرما خوردگی شده ام…
  این مراحل خوابهای من بدون هیچگونه اطلاع و علمی و بدون انجام اعمال خاصی رو به گسترش یافت

  مثلا در خواب دوباره میخوابیدم و باز در خوابیدن دوم خود خواب میدیم..و یا در ذهن خود تصور کهکشان و سیاره میکردم.. و بواسطه همین تفکر ب صورت انی کهکشهان سیاره جلوی دیدگانم نمایان و من ب صورت خلع وار در اسمان رها میشدم..و یا در ذهن خود تمنای پرواز میکردم ب هر سمتی که میخواستم..

  تا جایی این استعداد رسید که بعضا روح خود را از زمان به سمت گذشته سوق میدادم…

  البته سعی من بر این است که روح را به سمت اینده سوق دهیم و بر این باور هستم حتی میتوان ب عالم برزخ راه یافت و ان دنیا و چگونگی ان را درک کرد….

  اما که برای رسیدن ب این مراحل باید دو کار کرد..

  اول کنترل ذهن و دوم کنترل روح

  کنترل ذهن اسان تر و پیش زمینه کنترل روح است..مثلا از طریق کنترل ذهن ما میفهمیم که خواب هستیم و یا با تصور کردن یک باغ در ذهن و ان باغ بصورت انی در جلویمان نمایان میشود

  اما کنترل روح قدری مشکل است که از طریق ان میتوان همه قوانین زمان و مکان رو زیر پا گذاشت و به اینده و گذشته سفر کرد

 17. سلام دوستان خواهش دارم یه نفر بیاد واسه تبادل تجربه و نظراتمون که بتونیم به هم کمک کنیم من تجربه خواب شفاف زیاد دارم ولی ارادی نبودن اینم ایمیلمه بیاین واسه کمک به هم تو این زمینه rayan.az9898@gmail.com

 18. از نظر من به عنوان شخصی که وارد این مسیر شده اگاهی عمومی چیز خوبیه ولی خطر سازه…
  طی این تمارین به شخص جستجوگر اگر که بدون استاد راهنما فعالیت کند حملاتی صورت خواهد گرفته و شخص مورد تهاجم قرار خواهد گرفت که این باعث آسیب های جدی به شخص خواهد شد لذا به شما پیشنهاد میکنم که به هیچ وجه بدون امکانات و اطلاعات کافی رویای شفاف را تمرین نکنید

 19. سلام اسم من سجاد
  سال پیش کامنت گذاشتم در مورد بدست گرفتن افسار روحم در خواب نمیدونم از کجا شروع کنم اما باید بگم که خواب چیز عجیبیه شاید شما تمام سرنوشتتون رو توی خواب تجربه کنید حتی عشق زندگیتونو توی خواب ببینید و توی اون خواب نهایت خوشبختی رو تجربه کنید ولی وقتی بیدار میشید هیچ چیز یادتون نیاد و ممکنه خیلی عصبانی نارحت بشیدولی یه روز میشه همونی که تو خواب دیده بودینو مبینید باهاش ازدواج میکنید و وقتی با اون ازدواج میکنید مبینید که ۵ سال از اون خواب گذشته و شما با همون رویا هایی که یه آرزو بودن ازدواج کردید خیلی حیرت زده میشید شاید باور نکنید و در ذهن خیلی ها گنجایش چنین حرفایی سخت باشه اما من آیندمو تو خواب دیدم و بهش رسیدم
  منهیچ وقت به به اینی که هستم قانع نشدم وقانع هم نیستم چون از نظر من انسان فراتر از تصورات قدرت داره شاید بهتره بگم قدرتش کمی از قدرت خدا کمتر باشه ذهن انسان فرا تر از اونچه تصور میکنید قدرت منده کافی فقط فکر کنید سعی کنید وعمل کنید چاکرا های انسان شاید کوچکترین قدرت های متا فیزیک بدن شما باشه من نمیتونم اینجا به صراحت تمام حرف بزنم و اونچه رو تجربه کردم به شما هم بگم اما بهتون قول میدم وقسم میخورم هیچ نیرویی عظیم تر از قدرت ذهن شما نیست نیرویی که میتونید باهاش طی الرض کنید مستجاب ادعا بشید و … کارنیکو کردن از پر کردن است هرچه سخت تر تلاش کنید بهره بیشتری میبرید همه ما فرزندان یک پدرو مادریم هیچ کس قدرت بیشتری نسبت هیچ فرد دیگه ای ندارد عقل همه یکسان است توانایی ها هم همینطور اما هیچ وقت تلاش ها یکسان نیست.

 20. سلام دوستان.من قبلا بهتر میتونستم خوابم رو کنترل کنم ولی الان خیلی خیلی کمتر پیش میاد.به نظرتون دلیلش چیه.راستی تازگیا همش به حالت فلج خواب میرم و به زور خودمو بیدار میکنم چون احساس میکنم سرم داره منفجر میشه.الان این بده یا خوب؟خودمو بیدار نکنم میرم تو خواب؟

 21. سلام.من سجاد ۱۵ساله از کرج هستم و به صورت مادرزاد معمولا رویای شفاف می دیدم ولی هیچ یک از دوستانم نمی توانستند این کار را انجام دهند و از طرفی نام این عمل را نمی دانستم.
  ضمنا به فراتر از اینها نیز میرسد(می شود محیط و موضوع و اشخاص درون آن را تایین کرد ،می شود از توانایی ها و قدرت های فرا طبیعی استفاده کرد و میتوان همه چیز را در آن احساس کرد و لمس کرد مانند درد ،سوزش،ترس،وزش نسیم و….
  از مطالب تون ممنونم.خدانگهدار

 22. سلام این لینک گروه جدید رویای شفاف هستش چون گروه قبلی حذف شد . سریع عضو بشید تا قدیمی هارم جمع کنیم و اموزش هارو شروع کنیم https://telegram.me/joinchat/BioTIT0zTDsAnYy5hMcxIA

 23. سلام من از بچگی دارم خواب میبینم الانم ۲۲سالمه من از بچگی رویاهای خوابمو افزایش دادم تمرین کردم خودمم نمیدونستم دارم چکار میکنم اما تو رویا بودن رو دوست داشتم من درخواب همه جوره رویا که دوست داشتم دیدم بهترین اونا پرواز کردن بود حالا خود به خود دارم خوابهای تودرتو میبینم نمیدونم باید چکار کنم به همین دلیل تو سایت دیدم اطلاعات زیادی دادن اما از خوابهای تودرتو چیزی نگفتن اگر کسی اطلاعاتی داره میتونه واسم ایمیل بزنه مممنون میشم ایمیل من aliaseman0097@yahoo.com

 24. سلام. خواب های من به طور معمول با موضوعات مختلف و جذابیت یا ترس همراهه . من خیلی وقت بود سعی در کنترل خوابم گرفتم . تا حدودی موفق شدم خواب ها رو کنترل و بر رویاها پرواز کنم و حتی رویا سازی کنم ولی انگار نا خودآگاه ذهنم خیلی قوی شد و تونست با من مقابله به مثل کنه . راحت ترین راه برای متوجه شدن خواب یا بیداری وجود خود شرطه در حالت عادی وقتی ما بیداریم هیچ وقت به خواب بودنمون مشکوک نمیشیم و کافی که فقط در رویا لحظه ای دچار شک و تردید شید همون کافیه برای اطمینان از رویا دیدن. خوب گفتم که ناخودآگاه ذهنم قوی تره چرا که معمولا شخصیت سازی قوی و منطق گرایی بالایی داره و خیلی خلاق ماهر و متاسفانه دروغگویه و خیلی تمایل به مجازات من داره ضمنا خیلی هم زود یاد میگیره. یعنی بارها راه های من رو بسته یا بعد از این که سکان کنترل خواب رو خودآگاه ذهنم در اختیار گرفته با کثیفترین نقشه ها به من حمله کرده . حالا خودمونیم بچه ی خیلی بدی هم نیست تا حالا از خونواده سو استفاده نکرده !! اینرو میگم برای اینکه بدونید همه چی به سادگی این نوشته ها نیست بعضی از دوستان خودآگاه خیلی قوی دارن و ناخودآگاه ضعیف ولی بعضیا هر دو موردشون قویه . میخوام رک باشم من در سن بلوغ حتی در رویاهام برای تجربه روابط جنسی سو استفاده میگردم بعد از مدتی بدترین کابوس ها سراغم اومد کابوس هایی با جنس درد شدید باد شدن و احساس ترکیدن شکم . و ساعت ها در اون حالت زندانی شدن ! من میخواستم ؟ نه قطعا چرا باید حتی بهش فکر میکردم؟؟! من حتی یک بار با یه روانشناس صحبت کردم و گفت این رویا بیشتر از حس عذاب وجدان میان . ولی من عذاب وجدانی نداشتم چون میدونستم عناصر رویا همش در ذهن ساخته شده بعد ها تحمل درد جور دیگه ای شد و کمتر شد و بعد هم نا پدید شد . راستی اینم بگم من در زمانی که کلاس پنجم دبستان بودم تونستم یک بار آینده رو در خواب ببینم که کاملا اتفاق افتاد . الان با ۲۸ سال سن تصمیم به مصالحه گرفتم ۴ یا ۵ ساله که زیادتر از گلیمم پامو دراز نمیکنم . چون واقعا از ابعاد تاریکی ذهنم می ترسم و میدونم اون بسیاری از موارد منو فریب میده . گفتم شخصیت سازی قوی باورتون نمیشه چنان منطقی و با هوش زیاد و داستان های پیچیده با من بازی میکنه که من واقعا دوست دارم براش دست بزنم . کودومتون تو خوابتون شخصیت ها واستون جک میگن؟ جک های که تا حالا نشنیدین . جالبه چند باری شخصیت های خوابم اسم و فامیلشون و حتی محل زندگیشون خواستم بهم بگن که گفتن و من نمیدونم این اسامی عجیب و غریب و حتی شماره تلفن ها رو با چه منطقی میسازه! منظورم اینه یک شماره تلفن ساختار مشخص و منظمی داره که اون میدونه . انگار از قبل دستم رو خونده در بیشتر موارد … ولی سوتی های جالب و خنده داری هم هست که من بیشتر وقتا به این کاراکتر ها میخندم . گفتم فریبم میده . به سادگی من پی میبرم خوابم و اون یه مشکلی برام درست میکنه که من فکرم تا آخر رویا درگیر حل اون مشکله . به سادگی زمان رو از دست میدم . ضمنا یکی از بی رحم ترین کاراش اینه که وقتی دارم از یه چیز خوشایند لذت میبرم رویام شروع به محو شدن میکنه و من بیدار میشم . یک زمانی یادمه هنوز فیلم اینسپشن رو نساخته بودن که من یه پیشنهاد عجیب از یکی از شخصیت های رویام دریافت کردم . حالا پیشنهاد خیلی جالبش چی بود . جایگزینی دنیای واقعی با رویا . یادمه در سه ساعت خواب نزدیک سه روز البته بدون داشتن ساعت در رویا رو تجربه کردم . در رویا همه چی داشتم هر چی میخواستم برام فراهم میشود فقط یادمه شخصیت برگشت گفت بهم میبینی چقدر خوبه؟! لذت میبری؟ میخواهی همیشه همینطور باشه ؟ کافیه که بخوای ! گفتم یعنی چی ؟ گفت میدونی الان در رویا هستی؟! گفتم باورم نمیشه مگه بیدار نیستم! گفت دیدی نفهمیدی این بارو گفتم اصلا شک نکردم که بفهمم! گفت میشه دنیا رو جابجا کنی یعنی اینجا که میخوابی تازه وارد دنیای اصلی بشی . من فقط یادمه انقدر ترسیدم که شروع به داد زدن و سعی بر بیدار شدن کردم همش هم یک جمله رو میگفتم زندگی مجازی نمیخوام . واقعیشو میخوام . این ها گوشه هایی از واقعیت ها تجربیات خوب و تلخ من از عالم رویاست . نه میگم بترسید نه میخوام مانعتون شم از هر تصمیمی که دارین . البته بعید میدونم ناخودآگاه شما از مال من قوی تر باشه ولی اگه دیدین زورتون بهش نمیرسه زیاد باهاش گلاویز نشید . من که حتی ازش میترسم . به نظرم ذهن آدمی هر چقدر خلاقتر باشه ترسناکتره . ضمنا من نه به جن اعتقاد دارم نه آدم خرافاتیم . متوهم هم نیستم به هیچ وجه . قضاوت با خودتون

 25. سلام من قبلا بدون اینکه بدونم دارم چی کار میکنم دقیقا لحظه ای رو که وارد رویا میشدم رو حس میکردم و این باعث میشد که تمرکزمو از دست بدم و بیدار بشم حتی زمانی که خواب های خیلی بد و تلخ میدیدم توی خواب به خودم میگفتم که نترس این یه خوابه ولی متاسفانه دقیقا زمانی که متوجه میشم که دارم رویا میبینم از خواب میپرم چی کار باید بکنم به نظرتون؟

 26. سلام
  شانس من اینه که خواب هام اکثرا سوم شخص هست و اینکه هر وقت میخوام خوابمو کنترل کنم باید تو خواب هام طرافمو نگاه کنم فکر کنم و بعد تصمیم بگیرم. این کار ها از بچگی باهام بوده و از اونجایی که من علاقه به دوبلر ها دارم و داشتم بیشتر خواب هام مثل اینه که چنتا ادم رو تو ی خط صاف رو ب روم جم کنم تا هرچی من میگم رو با صدای دوبلرای خودمون تو صدا و سیما دربیارن. درسته تلاش و تلقین برای خواب شفاف و کنترلش خوبه ولی مثل هر درسی که تو مدرسه میخونیم علاقه و تصویرسازی هم خیلی میتونه کارساز باشه. قبل از خواب آرزوهاتون رو مثل فیلم سینمایی در نظر بگیرید خودتون هم توش بازی کنید. شاید به خاطره اینه که من همش سوم شخص خواب میبینم. چون تو تصوراتمم خودمو میبینم از دور یا حتی نزدیک . دراخرین خوابم که داشت تموم میشد و نصفه شفاف بود یک نفر گفت که ما همه میدونستیم تو خواب میبینی و کلی بهم خندیدن.

 27. ۹۰ درصد خوابهای ما از فکرکردن شروع میشه من هرنوع حالتی تو خواب داشتم راه رفتم پرواز روح داشتم از ارتفاع افتادم حتی هرکی و خواستم تو خواب دیدم باهاش ارتباط برقرار کردم و اینکه نورهایی پشت پلک درهنگام فرا درمانی ظاهر میشه حقیقت داره و اگر بتونی اون نور رو ک شفاف تره پیدا کنی ب ارامش کاملی میرسی بدون شک

 28. سلام
  راستش رو بخاین امروز صبح من تصادفی این مطلبو دیدم اما قبلا درموردش ی فیلم توی تلوزیون دیدم ک اسمش یادم نیس..من دیشب۴ صب خوابیدم خواب دیدم ک توی خاب باز خاب میبینم چن بار دیگ هم واسم این اتفاق افتاده وبعدش ی سردرد کوتاه میگرفتم امروز صبم دنبال همین موضوع میگشتم ک این صفحه رو دیدم بنظرم جالب بودراستش من کامل مطلبارو خوندم و خاسم خودمم انجام بدم حتی واس خواهرمم گفتم اما بهم خندید.من بعد از ظهر دوباره خوابیدم البته همیشه بعداز ظهرا میخوابم تصمیم داشتم ک این رویای شفافو امتحان کنم من چ شبها وچ روزا وقتی میخوابم چندین بار بیدارمیشم وباز دوباره خوابم میبره امروزم دو سه بار بیدارشدم و هر دفه هم خندم گرف و هم فکر میکردم الکی تلاش کردم وشاید خیلی ب تمرینای مدیتیشن نیازه اخه من هیچیشو بلد نبودم اما بار اخر فکر میکنم که رویای شفاف دیدم لطفا اونایی ک دیدن لطفا ب من بگن همینجوریه یا ن؟
  اولش اینجوری شرو شد ک من از خواب بیدار شدم و دوباره خاسم ک تلاش کنم چشامو بستم و هنوزم خیلی خواب الود بودم برای همین زمان خیلی کمی شاید۷یا۸ ثانیه طول کشید ک خوابم ببره مدام هم باخودم میگفتم حواست باش توباید هوشیاریتو داشته باشی من میفهمیدم ک داره خابم میبره و حتی ب مرز خابو بیداری ک فکر کنم وقتیه ک بعضیافک میکنن از ی ارتفاع پرت شدن رسیدم راستش چند ماه پیش چندین بار فلج خوابی داشتم ک یهو همین موقع هوشیار میشدم وسعی میکردم ک کامل بیدارشم بااین ک زیادم راجبش خونده بودم اما بازم تو اینجور موقع ها میترسیدم و یادم میرف نفس بکشم میدونسم ک اگه الان بیدار شم دوباره قدرت حرکت دست و پامو ندارم اما این دفه چون از اولش هوشیاریمو داشتم خودم خاسم ک ب خواب برم دقیقا اینجا ی دفه ای یه صدایی تو سرم تولید شد مثل زنگ من میفهمیدم ک دارم بالاخره همین رویا رو میبینم تصویر روبروم هیچی نبود فقط ی رنگ خاکستری من خاسم ک تو خواب پاهامو حرکت بدم و دادم درس مثل راه رفتن تو هوا یا اسمون بود صدا همین جوری ادامه داشت اما من فک میکردم ک حتمن اینم ی مرحله از خوابه وخودش کمی که بگذره قطع میشه خاسم ک تصور کنم و تصمیم داشتم ک ی ساختمون دقیقا تصویری رو ک تو اون فیلم یادم بود بسازم اما مشکلم همین جا شرو شد نتونسم دوباره سعی کردم ی دریا یا اسمونو تصور کنم اما نشد خاسم ک صدارو کنترل کنم اما اونم قط نشد اینجا بود ک وحشت کردم و فکر کردم شاید دارم کابوس میبینم اما میتونسم هر وقت بخام راه برم ترسیده بودم و تصمیم گرفتم ک از خواب پاشم و برای همین صدا و رنگ خاکستری ک میدیدم محو شدوتصویر محو از در اتاقمو دیدم خاستم ک دستو پاهامو تکون بدم اما نشد حس میکردم ک بیدار شدم اما نمیتونسم دستو پاهامو حرکت بدم فهمیدم ک مثل قبلا دوباره فلج خوابی گرفتم بازم مثل همیشه خیلی ترسیده بودم امادو سه بار دیگ سعی کردم اینبار شد اما تصویراونجاهنوز محوبودفهمیدم که هنوز خوابم خاسم امتحان کنم تاببینم هنوز خوابم یابیدار برای همین ی دستمو سعی کردم که از دست دیگم رد کنم اما رد نمیشد چن بار امتحان کردم ک یهو دستم تو بیداری یکم تکون خوردو فهمیدم ک دارم خواب میبینم. هنوزم نمیتونسم تکون بخورم سعی کردم اروم باشم و بالاخره بعدازچند ثانیه تونسم ک بیدار شم .مثل همیش نفسمو نگه داشته بودم..
  این اتفاقاخیلی سریع بودن شاید توی خاب کمتر از۱ دقیقه اما تو همش میدونسم ک خواب میبینم و بخواب رفتنو بیدارشدنمم دست خودم بودحتی چندین بارم احساس میکردم دارم هو شیاریمو از دس میدم اما تونسم کنترل کنم اما اخرش بیشتر مث ی کابوس بود.
  ببخشید اگ نظرم طولانی شد اما لطفا هرکی تونسه موفق بش ب من بگه اینجوری بوده یان؟اصلن باتمرین کردن میتونم کنترل بیشتری داشته باشم؟اگ بشه میتونم چن بار دیگ تیکه ی اخرشو تحمل کنم.

 29. سلام من همین الان از خواب بلندشدم،یکم برام عجیبه اما من وقتی خوابم میتونم خوابمو کنترل کنم که کی بیدار شم و می نشم خواب بد ببینم یا نبینم،موقعه هایی که خواب بد میبینم هر ثانیه که اراده کنم با یه فشار و شوکی توی خواب به خودم میدم و ناخداگاه بیدار میشم این برام عادی شده بود توی ۹۸درصد از خواب هام میدونم که الان درون خوابم،انا همین الان که اومدم دنبالش تا اینارو بنویسم توی خواب یه اتفاق دیگه افتاد،من همون ثانیه تونستم خوابمو سریع تغییر بدم و یه کابوس کنم که واقعا نزدیک به حقیقت بود و وقتی خواستم بیدارشم احساس کردم چشمام بازه دارم گوشه ی اتاق یه چیز درازی رو میبینم که یه حوله یا پارچه بلند و لاغر تنشه داره تو تاریکی نگاه میکنه داشتم میترسیدم اما نمیتونستم داد بزنم نه خواب بودم نه بیدار تا ۳۰ثانیه گذشت بدنم قفل بود فقط دستان و پاهام کار میکرد و صدام قطع شده بود تا اینکه رفت و آروم چشمام باز شد،کسی اینجوری شده؟؟؟

 30. سلام اگه بشه تو خواب فکر کرد که خوابیم یا بیدار که دیگه مشکلی نیست مشکل اینه که تفکر دست خودمون نیست البته من امشب میخوام روشتونو امتحان کنم امیدوارم انجام شه چون اگه واقعیت باشه خوابیدن میشه بهشت دنیا!
  چون خیلی کارای لذت بخش میشه انجام داد

 31. با سلام خدمت دوستان
  من قبل از خواندن این مقاله میتونستم خواب این شکلی ببینم و هر کاری از قبیل پرواز یا برقراری رابطه 😉😉😉
  یا مبارزه با یک لشکر کامل رو توی خوابم انجام بدم
  به خیلی ها میگفتم باورشان نمیشد
  اما حالا فهمیدم کسهای دیگری هم هستند بجز من که این رو تجربه کردند
  واقعا از واقعیت بهتره دوست دارم همیشه اونجا باشم
  تو خواب من قهرمانم هر چه میخوام برام اتفاق میفته
  توصیه میکنم ادامه بدید تا به مراحل بالا برسید….
  اونجوری دیگه دنبال واقعیت نمیرید
  البته این خطرناکه چون ممکنه توی مرز بین واقعیت و خواب شک کنید
  ولی بنظر من مهم نیست و می ارزه😵

 32. من تجربه خوابهای روشن و واضح رو زیاد داشته ام و بعضا در خواب شعر گفته ام یا خیلی وقتها یک مسئله بغرنج در بیداری رو در خواب حل کرده ام، البته هیچوقت اینقدر کلاسه شده و مرتب به موضوع فکر نکرده بودم اما اصل حرف رو تایید میکنم. موضوع این هست که باید با آگاهی خوابید و البته شرایط جسمی و روحی رو هم داشت یا ایجاد کرد.
  موفق باشید در دیدن خوابهای روشن

 33. بنظرتون این چیزا حقیقت داره اگر این طور بود که همه می تونستن ستاره هارو کشف کنن علم خیلی زود پیشرفت می کرد اینا از نظر اسلام دروغه که با خود اگاهی خواب ببینی اینا فقط انسان های با تقوا می تونن انجام بدن نه ما ها

 34. سلام من امشب خیلی سعی کردم خواب شفاف ببینم اما فقط حدود ۱ ساعت به خواب مصنوعی رفتم به یه نفر احتیاج دارم که کمکم کنه بتونم خواب شفاف ببینم لطفا کمکم کنید این از ایمیلم ali66956430@gmail.com

 35. سلام شاید این حرفایی که دارم میزنم شما باور نکنید من یه پسر ۱۸ ساله هستم و هر موقع که خواب میبینم خواب هامو کنترل میکنم به راحتی یعنی میدونم که دارم خواب میبینم و اینم میدونم که هیچ اتفاقی برام نمیوفته کلا خوابمو کنترل میکنم شده تو خواب پرواز کردم با سرعت شدید میدوییدم یعنی به خودم تلقین میکنم که من میتونم با سرعت بدوم و همین طورم میشه تو خواب خلاصه میخام بیشتر بتونم تمرکز داشته باشم تو خواب بعضی وقتا تو خواب با خودم میگم بزار برم خونه ببینم جسمم رو زمین افتاده یا ن یا بعضی وقتا میخام برم یه جایی مث سر کار بابام وقتی در حال حرکت هستم یکی انگار منو تو خواب از پشت گرفته نمیتونم راه برم البته بیشتر موقع ها اینجوری میشه انگار اون منطقه ای که من میخام برم ممنوعه ولی خیلی باحاله حاظرم بخوابم و تو رویام باشم و هیچ وقت بر نگرم چدن خیلی باحاله نظر داشتین به ایدی تلگرامم پی ام بدین @mahdik05158

 36. سلام به همه.فکر نمیکردم جایی رو پیدا کنم بتونم با ادمایی که تجربه شبیه خودم دارن صحبت کنم.من چند مدت خواب هام رو واسه اطرافیام تعریف میکردم ولی انگار چیزی متوجه نمیشدن فقط لبخند میزدن درکی نداشتن که تو خواب به من چی میگذره
  من تمام این مراحلی که بالا گفته بدون اینکه کلمه ای آموزش بدونم مدت ها بود تجربه میکردم.من کاملا تو خواب قدرت اختیار و تفکر دارم و میفهمم که خوابم و میزارم که خوابم به دلخواه خودم اونجور که دوست دارم عین یه فیلم سینمایی اتفاق بیفته.تو خواب هام دوباره میخوابم و تو اون لایه دوم هم خواب میبینم.هر شرایط فیزیکی که داشته باشم تو خواب واسم به شکل رویا در میاد یه مورد خنده دارش یه شب گیره موهام مونده بوده زیر کمرم و به دنده هام فشار میآورده من تو خواب میدیدم یکی منو با چاقو میزنه.
  دوستان از تجربیاتتون بگین گاهی این خواب ها واسه من آزار دهنده میشه من حتی ۵ دقیقه هم خوابم ببره اندازه نیم ساعت رویا میبینم گاهی اینقد خواب میبینم با خستگی از خواب بیدار میشم گاهی دلم.میخواد منم از اونایی بودم که هیچی از خواباشون یادشون نمیمونه

 37. سلام دوستان من از کودکی همیشه تو خوابهام میدونم که خواب میبینم محیط برام تعیین شدس اما باقی اعمال و کارام به دلخواه خودمه و سوالامم گاهی اونجا حل میکنم حالا ولی دوس ندارم اینجوری باشم چکار کنم؟

 38. من راستش از بچگی میتونستم این کارو کنم حتی یکیش خیلی خنده دار بود که دسته جمعی با رفیقام بودم بعد یکیشون هی اذیت میکرد من کاملا کنترل داشتم و بهش گفت جواد این خواب منه کاری نکن بیدار بشم اونم همی میخندید چند بار بهش گفتم و اخر سر خودمو راحت بیدار کردم واسه بقیه تعریف کردم باور نمیکردن میخندیدن ولی باید بیشتر روش کار کنم …. این اواخر وقتی که هنوز یه ربع نشده خوابیدم احساس میکنم یکی داره ذهن منو کنترل میکنه یه تصاویری نشونم میده ولی باید بگم این حس بقدری تو ذهن دردناکه که احساس میکنم شکنجه میشم فک نکنین که این عذاب وجدانه چون این نیست اولین بار که اینجوری شدم سه سال پیش بود و ترسیدم سریع خودمو بیدار کردم ولی از دفه های بعد راضی شدم دردشو تو ذهنم بکشم ببینم چیه ولی انقد این حس بده که تا چند ثانیه نمیشه تحملش کرد

 39. حال دادنش جای خودش …
  ولی ادم همش فک میکنه خل شده 😕😐

 40. سلام میشه یه نفر بیاد به من آموزش رده که چجوری خواب شفاف.داشته باشم
  ایمیلم sara.amini.1d@gmail.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:لطفا پاسخ را به عدد بنویسید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.