قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / علوم غريبه / تعبیر خواب / تعبیر خواب بر اساس دسته بندی حرف د و ذ
کانال تلگرام شگفتیها

تعبیر خواب بر اساس دسته بندی حرف د و ذ

تعبیر خواب شگفتیها

این قسمت شامل تعبیر خواب ۲۲ مورد از مهمترین مواردی که با حرف د شروع می شوند و یک مورد با حرف ذ می باشد که بیشتر انسانها در خواب می بینند. لازم به ذکر است این مجموعه تعبیر خواب که در شگفتیها قرار داده شده است، متفاوت با تمام مجموعه های تعبیر خواب موجود در سایتهای فارسی بوده و خوابها و رویاها را از دیدگاه روانشناسی تفسیر و بررسی می کند.

دستگیر شدن دوچرخه دستبند داماد
دزد دوربین دیگ دادگاه / قاضی
دفاع کردن دیر کردن / تاخیر دندانپزشک دایناسور
دکتر / پزشک دلفین در دعوا کردن / جنگیدن
دستکش دست دادن دویدن دریا
دریاچه دزدی کردن ذرت  

تعبیر خواب دستگیر شدن

اگر در خواب ببینید که دستگیر شده اید، معنایش این است که باید قبل از این که کار مهمی را انجام دهید، خوب درباره اش فکر کنید. اما اگر در خواب ببینید که شما کسی را دستگیر می کنید، یعنی با رفتارهای آن شخص موافق نیستید.

***

تعبیر خواب دوچرخه

دیدن دوچرخه در خواب نشانگر آرزوی شما برای رها شدن از مسئولیت هاست. اگر دیدید که دوچرخه سواری می کنید، یعنی نیاز دارید انگیزه های بیشتری در درون خودتان به وجود آورید. تعبیر خواب افتادن از دوچرخه ایناست که در مورد مسئله ای در زندگی تان قضاوتی نادرست دارید.

***

تعبیر خواب دستبند

دیدن دستبند در خواب نمادی است از قدرت و اشتیاق. خواب دستبند نشان می دهد که شما ویژگی های قدرت و اشتیاق را در زندگی تان دارا هستید یا این که نیاز دارید آن ها را به دست آورید. تعبیر دیگر خواب دستبند این است که باید با دوستان قدیمی تان تماس بگیرید و با آن ها در ارتباط باشید.

اگر در خواب دیدید دستبندتان خراب شده، یعنی شما عادت دارید دیگران را در زندگی در اولویت قرار دهید نه خودتان را.

تعبیر خواب گم کردن دستبند این است که شما دچار ناامیدی، افسردگی، یا فقدان در زندگی خود شده اید. در عوض پیدا کردن دستبند در خواب نشانگر خوش شانسی است.

***

تعبیر خواب داماد

تعبیر خواب داماد این است که شما می خواهید درزندگی تان مراقب فرد خاصی باشید. تعبیر دیگر آن تمایل شما به شراکت یا ازدواج است.

***

تعبیر خواب دزد

اگر در خواب دیدید خودتان دارید دزدی می کنید معنایش این است که در زندگی احساس رخوت و خستگی می کنید. تعبیر دیگر خواب دزدی کردن این است که شما احساس می کنید حریم شخصی تان به نوعی مورد تعرض قرار گرفته است.

تعبیر خواب دزد این است که شما در زندگی احساس آسیب پذیر بودن می کنید یا این که فکر می کنید به شما تعرض شده است.

***

تعبیر خواب دوربین

تعبیر خواب دوربین این است که شما باید نسبت به آنچه که به شما نشان داده می شود توجه بیشتری نشان دهید. تعبیر خواب دوربین خراب یا شکسته این است که شما در جنبه ای از زندگی به یک مسئله خاص دید نادرستی دارید.

***

تعبیر خواب دیگ

تعبیر خواب دیگ فراوانی و نو شدن است. همچنین، دیدن دیگ در خواب می تواند به این معنا باشد که شما باید بر روی توانایی هایتان بیشتر تمرکز کنید.

***

تعبیر خواب دادگاه / قاضی

دیدن دادگاه در خواب نشان می دهد شما به خودتان شک دارید و احساس می کنید صداقت کافی ندارید.

قاضی در خواب به این معناست که شما با مسائل اخلاقی یا قانونی درگیر هستید.

خواب قاضی یا دادگاه نشان می دهد شما درباره خودتان یا اعمال تان قضاوت می کنید، یا احساس پشیمانی و گناه دارید.

***

تعبیر خواب دفاع کردن

اگر در خواب دیدید دارید از چیزی دفاع می کنید، معنایش این است که در زندگی با خودتان در مورد موضوعی درگیری دارید؛ مثلاً نمی توانید تصمیم درستی بگیرید. همچنین، دفاع کردن در خواب نشان می دهد شما در زندگی واقعی احساس می کنید احساس پذیر هستید یا چیزی شما را تهدید می کند، یا فکر می کنید فضای خصوصی و شخصی تان مورد تعرض قرار گرفته است.

***

تعبیر خواب دیر کردن / تاخیر

تعبیر خواب دیر کردن و تاخیر این است که شما در زندگی از موضوعی ناامید و سرخورده شده اید. تعبیر دیگر خواب دیر کردن این است که شما باید تا زمانی که وقت مناسب برای انجام یک کار خاص برسد صبر کنید.

تأخیر داشتن و دیر کردن در خواب می تواند هشداری باشد که به شما می گوید باید برای زندگی و کارهایتان برنامه ریزی بهتر و جدی تری داشته باشید. معنای دیگر خواب تأخیر این است که هنوز برای انجام یک کار خاص در زندگی تان آمادگی ندارید.

***

تعبیر خواب دندانپزشک

اگر در خواب دیدید پیش دندان پزشک رفته ایاد، یعنی در زندگی بیداری باید قبل از حرف زدن خوب فکر کنید، یا این که دچار ترس ها و نگرانی های پنهان هستید، یا درد و رنجی در زندگی گریبان تان را گرفته است. رفتن پیش دندانپزشک در خواب می تواند به این معنا باشد که شما احساس می کنید آسیب دیده اید، فرد دیگری با شما با صداقت رفتار نمی کند، یا نسبت به ظاهرتان نارضایتی دارید.

***

تعبیر خواب دایناسور

دیدن دایناسور در خواب نشان می دهد شما باید بعضی عادت ها و روش های قدیمی زندگی تان را دور بریزید. تعبیر دیگر خواب دایناسور این است که مشکلات و ترس های قدیمی دوباره خود را نشان خواهند داد.

***

تعبیر خواب دکتر / پزشک

تعبیر خواب دکتر یا پزشک، نیاز شما به سلامت روانی و جسمی یا شفا پیدا کردن است. همچنین، دیدن پزشک درخواب می تواند نشان دهنده این باشد که شما در زندگی تان شفا یافته اید.

دیدن روانشناس یا رواشناس در خواب به سلامت روانی یا عاطفی مربوط می شود،حال آن که دکتر یا پرستار در خواب به سلامت جسمی مربوط است. تعبیر خواب دکتر جراح این است که در زندگی شما چیزی وجود دارد که باید از آن دل بکنید تا وضعیت بهتری پیدا کنید.

***

تعبیر خواب دلفین

دیدن دلفین در خواب نمادی است از شیطنت، هوش و ذکاوت و راهنمایی.

دیدن دلفین در خواب نشان می دهد شما آدم شیطان و شوخی هستید. دلفین در خواب ممکن است هشدار دهنده اتفاقات غیرمنتظره نیز باشد. همچنین، خواب دلفین می تواند به این معنا باشد که شما باید بیشتر از زندگی تان لذت ببرید و رویکرد مثبت تری داشته باشید.

شنا کردن با دلفین در خواب نشان می دهد شما فرد مثبت نگری هستید، دارید چیزهای جدیدی در زندگی تان کشف می کنید، یا رابطه مثبتی با دیگران دارید.

***

تعبیر خواب در

خواب در، نماد دگرگونی های جسمی یا روانی است. مثلاً اگر وارد مرحله جدیدی از زندگی شده باشید، ممکن است خواب در، ببینید.

خواب عبور از میان در، نشانگر هدف یا گام های جدیدی در زندگی است.

اگر باز کردن دری که در خواب می بینید سخت باشد، معنایش این است که شما در زندگی با سختی و محدودیت رو به رو هستید، یا این که برای حل یک مشکل باید بیشتر تلاش کنید.

تعبیر خواب در بسته، فرصت هایی است که اکنون در دسترس شما نیستید، یا خودتان احساس می کنید که این فرصت ها را از دست داده اید.

***

تعبیر خواب دعوا کردن / جنگیدن

دعوا کردن در خواب نشانگر تنش درونی یا مشکلات جسمی است. تعبیر خواب جنگیدن ممکن است یک بیماری شدید باشد.

دعوا کردن در خواب نشان می دهد شما نیاز خود برای استقلال را به رسمیت می شناسید. همچنین، دعوا کردن در خواب ممکن است تلاش ذهن شما برای آزاد کردن خشم، نفرت، ناراحتی است که در بیداری در خودتان ریخته اید.

دفاع کردن از خود در دعوا نشان می دهد شما اخیراً در زندگی احساس تهدید کرده اید.

مشت زدن در خواب نشان دهنده پرخاشگری و پریشانی است، حال آن که مشت خوردن به این معناست که شما خودتان مسئول به وجود آمدن خشونت هستید.

اگر مردی خواب جنگیدن دید، تعبیرش این است که او در کنترل احساسات و واکنش هایش در طول بیداری مشکل دارد، و اگر زنی خواب جنگیدن دید یعنی دارد ویژگی جنگجویی و چالش پذیری پیدا می کند.

***

تعبیر خواب دستکش

خواب دستکش به شما این پیغام را می دهد که باید در برخورد با یک موضوع خاص با احتیاط و دقت بیشتری عمل کنید.

تعبیر خواب پوشیدن دستکش این است که شما خودتان را برای چیزی آماده می کنید، حال آن که درآوردن دستکش یعنی کاری را به سرانجام رسانده اید.

اگر دستکش هایی که در خواب دیدید برایتان بزرگ بودند، معنایش این است که در بخشی از زندگی تان مسئولیتی را قبول کرده اید که برایتان زیادی سنگین است و ممکن است از عهده اش برنیایید.

رنندگی با دستکش در خواب نشان می دهد شما کنترل زندگیتان را به طور کامل به دست گرفته اید. تعبیر خواب دستکش کار این است که (۱) باید با دقت و احتیاط بیشتری در این مرحله از زندگی پیش بروید یا (۲) کارایی و بهره وری تان افزایش خواهد یافت. تعبیر خواب دستکش بوکس یا هر دستکش دیگری که برای مبارزه به کار می رود مواجهه با نوعی چالش یا برخورد شدید است.

***

تعبیر خواب دست دادن

تعبیر خواب دست دادن نوعی تحول در زندگی است، مثلاً شروع یک مرحله تازه یا به پایان رسیدن یک کار. همچنین، دست دادن در خواب می تواند به معنای رسیدن به توافق در مورد یک مسئله، یا احساس قدر دانستن، به رسمیت شناختن، و متعهد بودن نسبت به یک موضوع در بخشی از زندگی باشد.

دست دادن با یک فرد خاص نشان می دهد بین شما دو نفر حس اعتماد وجود دارد یا این که در مورد یک فرد یا موضوع توافقی حاصل خواهد شد.

گرفتن دست یک نفر و نگاه داشتن آن در خواب نشانگر عشق و محبتی است که وارد زندگی شما می شود.

***

تعبیر خواب دویدن

اگر خواب ببینید که دارید می دوید، یعنی این که شما بر روی هدفی متمرکز شده اید، انگیزه بسیاری دارید و جاه طلب هستید.

اگر در خواب از دست کسی یا چیزی فرار می کردید و می دویدید، معنایش این است که تحت فشار و استرس زیادی هستید، یا بیش از توان تان مسئولیت قبول کرده اید.

اگر خواب دیدید می خواهید بدوید اما نمی توانید و خیلی آرام می دوید، نشان می دهد شما اعتماد به نفس خیلی پایینی دارید و از بعضی جهات خودتان را آن طور که باید باور ندارید.

***

تعبیر خواب دریا

دریا در خواب نماد تغییرات بین ذهن خودآگاه و ناخودآگاه شماست. خواب دریا نشانگر احساسات و ادراک شما از موقعیت های مختلف است. همچنین، خواب دریا می تواند به معنای اطمینان، امید و دیدگاه مثبت نسبت به زندگی است.

خواب سفر بر روی دریا نشان می دهد شما در بیداری می کوشید از شرایط دشوار و ناپایداری عبور کنید و بر آن فائق بیایید. افتادن در دریا نشان می دهد این شرایط شما را خسته و درمانده کرده است و شما تحت فشار و استرس شدیدی هستید.

گم شدن در دریا نشانگر این است که شما مسیر زندگی تان را گم کرده اید و بی هدف حرکت می کنید. همچنین، خواب گم شدن در دریا ممکن است به این معنا باشد که شما بیش از حد تحت تأثیر احساسات تان هستید.

دیدن دریای آرام در خواب نشانگر آرامش درونی، رشد معنوی، تعادل عاطفی و ثبات شخصیت است. همچنین، کسی که اخیراً بر موقعیت دشواری چیره شده است ممکن خواب دریای آرام ببیند.

***

تعبیر خواب دریاچه

دریاچه در خواب نماد وضعیت ذهن یا احساسات شماست. دریاچه کثیف نشان می دهد که باید افکار و عادت هایی که مانع از پیشرفت می شوند را ترک کنید.

اگر دریاچه ای که در خواب دیدید به شدت مواج بود، نشان می دهد شما زندگی آشفته ای دارید یا تحت فشار و استرس هستید.

اگر در آب دریاچه حرکت می کردید، یعنی شما احساس آزادی می کنید و با جهان اطراف تان در صلح و سازی هستید.

***

تعبیر خواب دزدی کردن

دیدن دزد در خواب نشانگر به هدر رفتن تلاش ها یا وقت شما در بخشی از زندگی است. معنای دیگر خواب دزد این است که کسی در زندگی تان هست که انرژی زیادی از شما می گیرد.

همچنین، دیدن خواب دزدی نشان می دهد شما نگران از دست دادن چیزی هستید، مثلاً یک شیء باارزش یا یک رابطه، یا این که فکر می کنید کسی از شما سوء استفاده می کند. ممکن است اخیراً از فردی رنجیده باشید یا احساس کنید کسی قدرتان را نمی داند.

***

تعبیر خواب ذرت

دیدن ذرت در خواب نشان می دهد شما منتظر اتفاقات جدید در زندگی تان هستید. تعبیر خواب درو کردن و جمع کردن ذرت این است که نتیجه زحماتتان را خواهید دید.

هرگونه کپی برداری از مطالب این مجموعه، شرعا و عرفا حرام و غیراخلاقی می باشد. تمام حقوق این مجموعه تعبیر خواب برای شگفتیها محفوظ است.

منبع: DreamDictionaryNow

ترجمه و گردآوری: شگفتیها

مطلب پیشنهادی

تعبیر خواب شگفتیها

تعبیر خواب بر اساس حرف الفبایی ر

در قسمت حرف الفبایی «ر» تعبیر خواب ۸ مورد از مهمترین چیزهایی که با حرف …

یک دیدگاه

  1. خیلی سایتتون فوق العاده است. خواهشاَ مطالب قسمت تعبیر خواب رو بیشتر کنین.
    با تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:لطفا پاسخ را به عدد بنویسید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.