قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
کانال تلگرام شگفتیها

غول های دریایی

اعماق اقیانوس مناسب ترین محل برای زندگی بزرگترین مخلوقات زمین است که در این مناطق دورافتاده عروسهای دریایی، نهنگها، ستاره های دریایی عظیم و سایر جانوران غول پیکر خود را از چشم انسان پنهان می کنند.

عروس های دریایی عظیم الجثه، نهنگ ها و سخت پوستان غول پیکر، بزرگترین موجودات روی زمین هستند. بهترین زیستگاه این حیوانات عظیم الجثه اعماق اقیانوس ها است. هرچند در برخی موارد این حیوانات به آبهای سطح می آیند و در قاب دوربین عکاسان طبیعت جاوادانه می شوند.

عروس دریایی یال شیری

این جانور با نام علمی Cyanea capillata بزرگترین گونه عروس دریایی است که قطر بدن آن می تواند به دو متر و طول پاهایش به ۱۵ متر برسد.

 

کوسه نهنگی

کوسه نهنگی یا Rhincodon typus بزرگترین گونه در میان ماهیها و کوسه ها است که طول آن می تواند به ۱۲ متر برسد. اما این غول مهربان برخلاف داستانهایی که درباره اش گفته می شود تنها از پلانکتونها و ماهیهای کوچک تغذیه می کند. بی شک با این ماهی عظیم در داستان پینوکیو آشنا شده اید.

 

ستاره دریایی غول آسا

قطر گونه ستاره دریایی Pisaster giganteus می تواند به نیم متر برسد. قلمر این جانور عظیم در آبهای آمریکای شمالی از جنوب کالیفرنیا تا بریتیش کلمبیا در کانادا است.

 

خرچنگ غول پیکر ژاپنی

Macrocheira kaempferi که در این تصویر با نور پروژکتورهای زیردریایی روشن شده است به عنوان بزرگترین جانور مفصل دار زنده شناخته می شود. این خرچنگ یک گونه بسیار بسیار قدیمی و در واقع نوعی فسیل زنده است. طول این حیوان می تواند به ۳ متر برسد.

 

نهنگ آبی (blue whale)

این نهنگ یا Balaenoptera musculus بزرگترین حیوانی است که تاکنون بر روی زمین زیسته است. این حیوان در زمان تولد حدود ۷٫۶ متر طول دارد و در بزرگسالی به ۳۳ متر طول و بیش از ۱۸۰ تن وزن می رسد.

 

جنگجوی پرتغالی

Physalia physalis که همچنین با عنوان “جنجگوی پرتغالی” نیز شناخته می شود اغلب با عروس دریایی اشتباه گرفته می شود. بازوهای این جانور غول پیکر در زیر آب به ۵۰ متر نیز می رسد. اما به طور متوسط طول آن ۱۰ متر است.

 

نهنگ تیغ باله

Balaenoptera physalus  دومین جانور بزرگ زمین است. طول این نهنگ می تواند به ۲۵ متر در نرها و ۲۷ متر در ماده ها برسد.

 

جورپای غول پیکر

درحالی که طول خویشاوندان ساحل نشین این جورپا به زور به چند سانتیمتر می رسد، Bathynomus giganteus یک سخت پوست بزرگ است که طول آن می تواند به نیم متر و وزن آن به ۲ کیلوگرم برسد.

 

کوسه سفید

با بیش از ۴ متر و نیم طول، Carcharodon carcharias بزرگترین ماهی شکارچی زنده است.

 

حلزون غول پیکر

این حلزون، بزرگترین نرم تن زمین است. Tridacna gigas می تواند به ۱۲۰ سانتیمتر طول و بیش از ۲۲۰ کیلوگرم وزن برسد.

 

منبع:خبرگزاری مهر

مطلب پیشنهادی

جزیره عجیب و شگفت انگیز

۵ مورد از جزایر عجیب و شگفت انگیز دنیا همراه با تصاویر

جزایری که در این پست معرفی می شوند جزو میلیونها شگفتی جهان هستی می باشند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:لطفا پاسخ را به عدد بنویسید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.