قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / علوم غريبه / تعبیر خواب / تعبیر خواب افتادن از بلندی , تعبیر خواب سقوط از دیدگاه روانشناختی
کانال تلگرام شگفتیها

تعبیر خواب افتادن از بلندی , تعبیر خواب سقوط از دیدگاه روانشناختی

تعبیر خواب افتادن از بلندی

افتادن از بلندی و سقوط در خواب چه تعبیری دارد؟

خیلی ها خواب می بینند که در خواب از بلندی سقوط می کنند. در این پست تعبیر خواب سقوط و افتادن از بلندی ارائه شده است.

۱- دلیل علمی احساس سقوط از بلندی در خواب

معمولاً ما دو نوع خواب سقوط از بلندی داریم. یک نوع آن وقتی است که تازه می خواهید به خواب بروید و در عین حال نیمه بیداری. بعد ناگهان عضوی از بندتان به شدت تکان می خورد و شما با این احساس که از جای افتاده اید از خواب می پرید. این در واقع یک تأثیر روانی است که توهم سقوط در خواب را به ما منتقل می کند.

وقتی می خوابیم، مغز عضلات بدنمان را از کار می اندازد تا ما در صورت خواب دیدن به صورت فیزیکی واقعاً تکان نخوریم! اما گاهی اوقات که نیمه خواب هستید و عضلات بدنتان هنوز کاملاً از کار نیفتاده، شروع می کنید به دیدن یک سری تصاویر خواب مانند، و از آنجایی که مغز هنوز به عضلات فرمان تعطیلی نداده، بدن شما با حرکت کردن، به این تصاویر واکنش نشان می دهد.

اما اگر پس از خوابیدن، دیدید که دارید از بلندی سقوط می کنید، ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید تعبیر خواب افتادن از بلندی چیست.


۲- تعبیر خواب افتادن از بلندی در خواب واقعی

بسته به احساستان در هنگام سقوط در خواب، شما می خواهید چیزی را فراموش کنید، یا به عکس، نمی خواهید چیزی را از دست دهید. در واقع دو نوع خواب سقوط وجود دارد. برای تعبیر خواب سقوط به صورت دقیق باید دو سؤال از خودتان بپرسید:

در خواب شما دقیقاً چه اتفاقی دارد می افتد؟

هنگام سقوط در خواب شما احساسی دارید؟

در موارد معدود، کسانی که خواب افتادن از بلندی می بینند می گویند که موقع سقوط احساس خوبی داشتند. آن تصمیم گرفته اند چیزهایی که مدت هاست به آن چسبیده اند را رها کنند و از این تصمیم شجاعانه احساس رضایت دارند. بیشتر افرادی که این نوع خواب را می بینند کسانی هستند که در بیداری به یک موضوع خاص مثلاً شغل، رفتار، فرد یا هر چیز دیگر بیش از حد بها داده اند و حالا باید آن را رها کنند و به فکر روش های جدید زندگی باشند، و تعبیر خواب سقوط از بلندی همراه با حس خوب همین است.

اما در اغلب موارد وقتی خواب سقوط می بینید تمام تلاشتان را می کنید تا خود را به جایی بند کنید یا این که از سقوط می ترسید. وقتی در زندگی واقعی از این که چیزی را رها کنید می ترسید یا اصرار دارید که همچنان در موقعیت خاصی باقی بمانید، چنین خوابی خواهید دید. دیدن خواب افتادن از بلندی نشان می دهد که شما در زندگی بیداری خود دچار اضطراب و تنش شده اید و این ترس و استرس در ذهن شما روی هم تلنبار می شود و خود را به شکل سقوط همراه با ترس در خواب نشان می دهد.


تعبیر خواب افتادن به زمین پس از سقوط

در بیشتر مواقع دیدن خواب پایین افتادن از بلندی باعث می شود از خواب بپرید. اما اگر در خواب ببینید که از جایی به پایین افتادید و به نرمی روی زمین فرود آمدید و صدمه ای ندیدید، تعبیرش این است که نباید از ترس هایی که در زندگی دارید فرار کنید بلکه باید با آن ها رو به رو شوید چرا که پس از آن زندگیتان بدون صدمه ادامه خواهد داشت و حتی به نتایج بهتری خواهید رسید.

برای تعبیر خواب پایین افتادن از بلندی و سقوط ، این سؤالات را از خودتان بپرسید

آیا اعتماد به نفس خود را از دست داده اید و از شکست خوردن در مرحله ای از زندگی می ترسید؟

آیا دچار احساس نگرانی و ترس برای رها کردن چیزی یا کسی شده اید؟

آیا برای زندگی تان تصمیم مهم جدیدی گرفته اید؟

آیا بیش از حد آرمانی فکر می کنید و همیشه دچار سرخوردگی می شوید؟ شاید بهتر باشد نگاه واقع بینانه تری به مسائل داشته باشید و اجازه ندهید غرورتان مانع از لذت بردن از زندگی شود.

منبع: dream dictionary now

ترجمه و گردآوری: شگفتیها

مطلب پیشنهادی

تعبیر خواب شگفتیها

تعبیر خواب بر اساس حرف الفبایی ر

در قسمت حرف الفبایی «ر» تعبیر خواب ۸ مورد از مهمترین چیزهایی که با حرف …

۳ دیدگاه

  1. مرسی عالی بود موفق باشید.

  2. خیلی جالب بود.من مدتهاست که خواب سقوط از بلندی رو می بینم که البته از این سقوطنمی ترسم.به خاطر این خوابها ی تکراری خیلی فکرم مشغول بود.خوشبختانه پاسخم رو گرفتم.

  3. باسلام
    من تو خواب دیدم که از ارتفاع زیادی می افتم و افتادم توی حوض آب
    تعبیر این خواب چی میشه؟
    لطفا ج بدید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:لطفا پاسخ را به عدد بنویسید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.