قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / علوم غريبه / تعبیر خواب / تعبیر خواب آب از دیدگاه روانشناسی
کانال تلگرام شگفتیها

تعبیر خواب آب از دیدگاه روانشناسی

تعبیر خواب آب

دیدن آب در اشکال مختلف مانند دریا، رودخانه، استخر، سیل، حمام، غرق شدن و غیره از جمله خواب های متداولی است که اکثر ما با آن رو به رو هستیم. در این پست به تعبیر خواب آب در اشکال مختلف آن می پردازیم.

تعبیر خواب آب در شکل های مختلف از جمله آب جاری، سیل، دریای آرام، آب زلال و غیره از دیدگاه روانشناسی چیست؟

احساسات و عواطف

دیدن آب در خواب نماد وضعیت عاطفی روح و روان شماست. آب می تواند در شکل های مختلفی به خواب شما بیاید پس وضعیت و نوع آب در خواب می تواند نشانگر حالات روحی مختلفی باشد. در اینجا نگاهی خواهیم داشت به تعبیر خواب آب در متداول ترین اشکال آن.

۱- تعبیر خواب آب جاری آرام و آب جاری سیل گونه

دیدن آبی که به آرامی در حرکت است، مانند خواب دریا یا اقیانوس در حالت آرامش نشانگر آرامش و هماهنگی در درون شماست؛ یعنی شما دارای آرامش، راحتی و رضایت درونی هستید.

آب در حالت آشفته، مانند خواب امواج سهمگین یا خواب سیل می تواند نشان دهنده این باشد که در زندگی شما آشفتگی وجود دارد، یا این که شما در بخشی از زندگی خود احساس غرق شدن و تحت فشار و استرس بودن دارید. همچنین، خواب امواج سهمگین در دریا یا رودخانه یا سیل می تواند نشانگر احساسات و عواطف طغیانگر شما باشد.

تعبیر خواب سیل یا خواب آبشار این است یک سری از احساسات پنهانی شما می خواهند ظهور پیدا کنند.

 ۲- تعبیر خواب آب زلال و آب کدر

تعبیر خواب دریا

تعبیر خواب آب زلال این است که شما دارای خرد و بینشی روشن هستید، حال آن که تعبیر آب کدر یا کثیف، سردرگمی و یا نیاز به بهبود بخشی از زندگی است.

۳- تعبیر خواب آب کم عمق و آب عمیق

تعبیر خواب آب کم عمق مانند آب استخر یا نهر کم آب، فقدان انرژی در زندگی یا وجود احساسات سطحی است، پس اگر خواب آب کم عمق دیدید شاید این روزها در جنبه ای از زندگی بیداری تان منفعل، سست و بی حال یا تصنعی شده اید.

دیدن آب عمیق در خواب می تواند نشانگر این باشد که شما احساس می کنید برای رویارویی با رویدادی در زندگی خود احساس آمادگی نمی کنید یا این که باید در ارتباط با اطرافیان خود تجدید نظر نمایید.

۴- تعبیر خواب نفس کشیدن زیر آب و خواب غرق شدن

اگر در خواب ببینید که می توانید زیر آب نفس بکشید تعبیرش این است که شما فرد حساس و روشنفکری هستید، اما تعبیر خواب غرق شدن در آب این است که موانعی در زندگیتان وجود دارد که شما را از حرکت رو به جلو باز می دارد.

۵- تعبیر خواب شیرجه زدن در آب و بیرون آمدن از آب

خواب شیرجه زدن در آب نشان دهنده عواطف سرکوب شده یا افکار عمیق است، پس تعبیرش می تواند این باشد که شما باید در جنبه ای از زندگی خود قدرت کسب کنید یا این که اخیراً جنبه هایی از شخصت خود را به طور دقیق بررسی کرده اید. اگر در خواب دید که به زیر آب رفته اید یا دارید غواصی می کنید، تعبیرش می تواند زایمان یا بارداری باشد.

آمدن به سطح آب در خواب می تواند نشانگر شروع تازه در جنبه ای از زندگی باشد.

۶- خواب های دیگر درباره آب

 کنترل کردن آب در خواب، مثلاً دیدن خواب سد، نشان می دهد شما بر روی ناخودآگاه خود متمرکز شده اید یا این که کنترل عواطف و احساسات خود را در بخشی از زندگی به دست گرفته اید.

تعبیر خواب راه رفتن روی آب این است که شما کنترل عواطف خود را به طور کامل در دست دارید، مثبت اندیش هستید، و به توانایی های خود ایمان دارید. دیدن آب جوش یا آب منجمد در خواب به این معناست که احساس می کنید آسیب پذیر هستید یا در بخشی از زندگی نمی توانید عواطف تان را بروز دهید.

تعبر خواب دوش گرفتن یا حمام کردن این است که شما نیاز به تطهیر شدن و پاک شدن دارید، مثلاً پاک شدن از مشکلات زندگی روزمره. اگر در خواب ببینید که عکستان در آب افتاده یعنی باید با چیزی در زندگی خود کنار بیایید و آن را همان طور که هست بپذیرید.

بررسی تعبیر خواب آب

اگر در خوابی دیده اید که به نحوی با آب در ارتباط بوده، سوال های زیر را از خودتان بپرسید:

آیا شما فرد روشن فکری هستید که همیشه به دنبال تجربیات نو می روید یا دوست دارید شروع تازه ای داشته باشید؟

آیا اعتماد به نفس دارید و کنترل عواطف و زندگی تان در دست خودتان است؟

آیا احساس آرامش و رضایت در زندگی دارید؟

آیا دچار استرس و اضطراب هستید و بعضی از احساسات تان سرکوب شده؟

آیا احساس سردرگمی و عدم آمادگی در جنبه ای از زندگی دارید؟

آیا احساس می کنید زیر بار مسائل و مشکلات خم شده اید و نیازمند پاکسازی عاطفی هستید؟

آیا با پذیرش مسئله ای در زندگی خود مشکل دارید؟

منبع: DreamInterpretationNow

ترجمه و گردآوری: شگفتیها دات کام

مطلب پیشنهادی

تعبیر خواب شگفتیها

تعبیر خواب بر اساس حرف الفبایی ر

در قسمت حرف الفبایی «ر» تعبیر خواب ۸ مورد از مهمترین چیزهایی که با حرف …

۹ دیدگاه

 1. با سلام
  من چند شب پیش خواب دیدم تو اقیانوس با قایق بادی هستم.هی ترس از غرق شدن در عمق زیاد اقیانوس یا آسیب توسط کوسه ها را داشتم! همین که میخواست قایق غرق بشه قایق یا تیوپ دیگری برایم می انداختند!!!
  تعبیرش چیه؟؟؟!!!
  ممنون میشم جواب بدید

 2. خیلی کوتاه اما مفید ودلنشینتوضیح داده بودین واحساس آرامش موقع خواندن به من داد ممنون

 3. سلام
  جالب بود
  من برای تعبیر خوابم و بعد از دیدن یک خواب پیچیده، سنگین و هیجانی مطابق با موضوع شما وارد سایت شما شدم.
  جزیره، جرثقیل، قطار زیرزمینی، دریا، آب های خروشان و مواج و در نهایت آرام و زلال و درخشان، جنگل سبز و همراه با نم نم باران، همسر، قدم زنان، مردم و خانواده، دو تا سید روحانی، جاده ای در مسیر مقصد مشخص ، مقصد و ….
  کلمات کلیدی خواب امروز من بود.
  هر چند ابتدای خوابم پر از استرس و پریشانی بود، آخر خوابم مثل آخر فیلم ها دراماتیک بود و ختم به خیر شد.
  الحمدلله
  قبل از طلوع آفتاب هم از خواب بلند شدمو نمازمو خواندم و تمام
  بازم الحمدلله
  عاقبت به خیر بشیم
  انشاءالله

 4. سلام
  من دیشب خواب دیدم توی آب های اقیانوس به خاطر بدست اوردن چیزی که یک عزیز رو نجات میده زیر آب شنا میکنم ولی سطح آب طوفانی بود ولی میرفتم زیر آب ارومتر از سطحش بود و هیچ موجودی توش نبود نه گیاه نه جانور و اون وسیله ی مورد نیاز رو بدس اوردم و دادم به اون عزیزم راستی من شیرجه زدم تو آب اقیانوس
  میشه لطفا بگین تعبیرش چیه؟
  ممنون

 5. سلام
  من خواب دیدم توی آب های اقیانوس شنا میکردم و سطح آب کاملا طوفانی بود ولی من هیچ ترسی از شنا کردن توی اون آب نداشتم ولی وقتی زیر آب شنا کردم آب خیلی اروم و هیچ گیاه یا جانوری توش نبود و من بستر اقیانوس را واضح میدیدم و در واقع باید زیر آب یک چیزی رو که جون یکی از عزیزانم رو نجات میداد بدست میاوردم و راحت هم بدستش اوردم و اومدم سطح آب و دادم بهش
  راستی من توی آب شیرجه زدم

 6. تعبیر خواب دریا

  جالب بود

 7. سلام . من چند شب پیش خواب دیدم که از یک خشکی وارد آل شدم و به دنبال یک فرد سرشناس شنا میکردم تا خودمو بهش برسون بعد به یه خشکی دیگه رسیدیم و اون فرد از آب خارج شد من هم به دنبال ایشون خارج شدم اما در حین خارج شدن چادرم رو آب دریا برد . درضمن هردو با لباس وارد دریا شدیم و با لباس خارج سدیم فقط چادر منو آب دریا برد . دریاهم آروم بود موج داشت ولی کم و کوتاه بودن امواج خیلی . فکر کنم بارون هم میبارید .

 8. با سلام
  من خواب دیدم که زنبیلی در دست دارم داخل زنبیل اب وجود دارد زنبیل دست خودم بود درحالیکه نوزادی داخل زنبیل بود که ان هم خودم بودم و با ابی که در زنبیل بود داشتم زمین را اب پاشی می کردم لطفا این خواب رو برام تعبیر بفرمایید باتشکر

 9. باسلام
  من دیشب خواب دیدم از یه تپه به سرعت بالا میرفتم ولی نمیدونم با وسیله نقلیه بود یا پیاده..
  وقتی به بالای تپه رسیدم و سرازیری تپه رو دیدم ایستادم چون پایین تپه یه اقیانوس آرام بود که عمقش ابتدا کم بود شاید حدود دو متر و رفته رفته عمقش بیشتر میشد.
  آب اقیانوس نسبتا زلال بود جوریکه کف اقیانوس رو میدیدم و رنگ آب اقیانوس سبز و آبی بود..خیلی رنگ قشنگی بود واقعا
  اقیانوس هیچ موجی هم نداشت ولی واقعا خوش رنگ بود.
  این خواب رو بعد از یک سری مشکلات در زندگیم دیدم که میخواستم ببینم اگر به اون مربوط میشه تعبیرش چیه؟!
  ممنونم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:لطفا پاسخ را به عدد بنویسید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.