قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / شگفتي‌هاي طبيعت / حيات وحش / موجوداتی شگفت انگیز با چهره های عجیب و غریب (سری دوم)
کانال تلگرام شگفتیها

موجوداتی شگفت انگیز با چهره های عجیب و غریب (سری دوم)

موجودات عجیب و غریب

این لیست نگاهی دارد به گونه هایی از موجودات که دارای چهره هایی غیر عادی و عجیب می باشند. (سری دوم)

در قسمت نخست این مطلب ۶ مورد از موجوداتی که چهره های عجیب و غریب و غیر عادی داشتند معرفی گردید. حال در قسمت دوم و پایانی به معرفی ۷ مورد دیگر از این موجودات عجیب و شگفت انگیز می پرداریم.

قسمت نخست موجودات شگفت انگیز و عجیب را از اینجا می توانید مطالعه کنید.

مارمولک خانگی دم برگی (Leaf Tailed Gecko)

موجودات عجیب و غریب

مارمولک دم برگی از جمله حیواناتی است که به نظر می رسد توسط یک طراح شخصیت های کارتونی طراحی شده است. عجیب ترین چشمانی که شاید در میان حیوانات زنده می توان یافت، هنگامی که دهان این مارمولک باز می شود لبخندی اغراق آمیز از او می سازد.

این موجودات شگفت انگیز با اندامی بسیار نازک و دست و دمی که شباهتی به حیوانات ندارد دارای نهایت طول ۳۳ سانتی متر می باشند. صدای این مارمولک ها چیزی شبیه به جیغ زدن است و دهانشان نسبت به اندازه بدنشان بیشتر باز می شود.

مارمولک دم برگی با وجود اینکه زیستگاهش به علت کاهش باران در جنگل های ماداگاسکار در معرض خطر نابودی قرار دارد، ولی احتمالا شاد ترین خزنده ی روی زمین است.

باز هم ویژگی های زیادی را می توان در مورد مارمولک دم برگی لیست کرد ولی در این لیست فقط به چهره ی عجیب او پرداخته ایم.


موش کور لخت

موجودات عجیب و غریب

موش کور لخت به خاطر بی مو بودن کامل و داشتن چشمانی بسیار کوچک از جمله پستاندارانی است که به سختی می تواند دوست داشتنی باشد. از ویژگی های غیر عادی چهره اش، مطمئنا آن دندانهای بزرگ می باشد که از میان لب ها رشد می کنند. به طوری که این جونده هنگامی که مسیر خود را با جویدن در زیرزمین باز می کند نیاز به باز کردن دهان ندارد.

این دندانها چنان قدرتمند هستند که موش کور های لختی که گرفتار انسانها شده و اسیر می شوند به تونل زدن از میان بتن سخت معروف هستند. درباره این موجود و ویژگی هایش زیاد می توان سخن گفت ولی موضوع بحث ما فقط چهره این موجودات می باشد.


چال مار سبز (افعی سبز) (Green Pit viper)

موجودات عجیب و غریب

افعی های سبز که در سال ۲۰۰۲ توسط دانشمندان کشف گردیدند، در جنوب آسیا زندگی می کنند که البته جمعیت زیادی ندارند. این مار ها علاوه بر اینکه سمی و مرگبار می باشند دارای چهره ای عجیب و جالب نیز هستند.

افعی سبز دارای سری تخت، بدنی سبز رنگ و چانه ای برآمده است و چون این خصوصیات در مار ها کمتر مشاهده می شود، چهره ای عجیب به این افعی داده است.


پرنده پوتو (Potoo)

موجودات عجیب و غریب

این پرنده شگفت انگیز که در مکزیک، آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی یافت می شود، بیشتر به خاطر مهارت باور نکردنی اش در استتار شناخته شده است. با این حال دارای یک چهره عجیب، دهانی عریض با لبخندی تا بناگوش، منقار خیلی کوتاه و چشمانی بزرگ و زرد رنگ است که انگار این عناصر چهره متعلق به یک شخصیت کارتونی می باشد.

پرنده پوتو برای انسان کاملا بی خطر می باشد ولی تمام حشرات پرنده و حتی خفاشها باید از این شکارچی حریص شبانه بترسند.


ایسوپاد (جورپا) غول پیکر (Giant isopod)

موجودات عجیب و غریب

موجودات عجیب و غریب

ایسوپاد به عنوان یکی از شکارچیان کف دریا چند سال پیش از عمق ۲ هزار متری آب پیدا شد. این موجود، چهره ای شبیه به یک حشره خاکی غول پیکر دارد و از موجوداتی است که تنها در تاریکی مطلق زیر آب زندگی می کند.

ایسوپاد از لاشه حیوانات مرده و مواد غذایی که در کف دریا باقی مانده است تغذیه می کند.


مارمولک بادبزنی (مارمولک طوقی) (Frilled Lizard)

موجودات عجیب و غریب

مارمولک بادبزنی یکی از عجیب ترین مارمولک های روی زمین است که در دو رنگ قهوه ای و زرد یافت می شود. زیستگاه اصلی این موجود استرالیا می باشد. این مارمولک در اطراف سرش باله های بسیار بزرگی دارد که در هنگام خشم یا احساس خطر آن ها را باز می کند. این بادبزن ها گاهی تا ۹۰ سانتیمتر طول دارند.

مارمولک طوقی غالبا روی درخت ها زندگی می کند اما ممکن است بر روی زمین نیز دیده شود.


خفاش ماهی لب قرمز (Red-lipped Bat Fish)

موجودات عجیب و غریب

این ماهی دارای چنان چهره ی عجیبی است که عدم شهرتش باعث حیرت می شود. این موجود تقریبا مسطح با آن بینی بلند و تیز به نظر می رسد مقدار زیادی رژ لب استفاده کرده است. این موجود عجیب و غریب طبیعت در گالاپاگوس یافت می شود و یکی از همگونه هایش (گونه ی هم خانواده اش) در آب های آمریکای مرکزی زندگی می کند.

ماهی لب قرمز شناگر کندی است و ترجیح می دهد با استفاده از باله هایش که به عنوان دست به کار می برد، خود را به کف دریا بکشد.

گردآوری و ترجمه: شگفتیها

مطلب پیشنهادی

جزیره عجیب و شگفت انگیز

۵ مورد از جزایر عجیب و شگفت انگیز دنیا همراه با تصاویر

جزایری که در این پست معرفی می شوند جزو میلیونها شگفتی جهان هستی می باشند …

۲ دیدگاه

  1. این دیگه چه جور ترجمه ای هست که شما کردین؟ خدتون متوجه شدین؟ متاسفم
    این ماهی دارای چنان چهره ی عجیبی است که عدم شهرتش باعث حیرت می شود. این موجود تقریبا مسطح با آن بینی بلند و تیز به نظر می رسد مقدار زیادی رژ لب استفاده کرده است. این موجود عجیب و غریب طبیعت در گالاپاگوس یافت می شود . . .

  2. متن بسیار قابل فهمه.
    این ماهی آنچنان عجیب و غریبه که باعث تعجبه که چرا مشهور نیست. این موجود تقریبا مسطح و پهن با اون بینی بلند و تیز انگار یه عالمه رژ لب استفاده کرده. این موحود عجیب و غریبِ طبیعت …
    شما اگر سوادتون یاریتون نکرده که متوجه بشید این دیگه مشکل شماست.
    حالا حقوق یه ماهمون رو قطع کنید تا ادب بشیم و از این جسارتها نکنیم، جناب رئیس!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:لطفا پاسخ را به عدد بنویسید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.