قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / علوم غريبه / تعبیر خواب / تعبیر خواب دیدن مار
کانال تلگرام شگفتیها

تعبیر خواب دیدن مار

تعبیر خواب مار

دیدن خواب مار در میان مردم بسیار شایع است. اما تعبیر خواب مار چیست؟ در این پست بررسی خواهد شد که دیدن مار در خواب چه معانی و تعابیری می تواند داشته باشد.

 

۱) ترس

انسان ها همواره ترسی غریزی از مارهای سمی داشته اند و در ناخودآگاه بسیاری از ما، یک احساس ترس عمیق نسبت به مارها وجود دارد.

به همین دلیل دیدن خواب مار می تواند نشانگر وجود ترس یا نگرانی در زندگی شما باشد. هر موقعیتی از زندگی که در آن احساس خطر، ترس، اضطراب، ناراحتی، یا بی اعتمادی می کنید، ممکن است باعث دیدن مار در خواب شود.

مثلاً اگر در خواب ببینید یک دسته مار می خواهند به شما آسیب بزنند، تعبیر آن این است که در زندگی بیداری خود احساس می کنید عده ای علیه شما با یکدیگر متحد شده اند.

 

۲) اطلاعات پنهان یا ممنوع

مارها اساساً به خاطر نوع حرکتشان روی زمین نسبتاً از دید ما پنهان می مانند، پس تعبیر خواب مار می تواند چیزی باشد که از شما مخفی است یا چیزی که شما نباید درباره آن بدانید.

دیدن خواب مار می تواند به این معنا باشد که شما در بخشی از زندگی بیداری خود نوعی ترس، نگرانی، یا تهدید پنهانی احساس می کنید که شاید از پذیرش یا رو به رو شدن با آن طفره می روید.

 

تعبیر خواب مار

 

۳) تغییر و دگرگونی

مارها پوست اندازی می کنند و این عمل آنان نوعی تولد دوباره محسوب می شود، پس دیدن خواب مار می تواند نماد دگرگونی و تغییر باشد.

خواب مار می تواند به این معنا باشد که بهبود روانی یا فیزیکی در زندگیتان در حال وقوع است، یا تغییر مثبتی مشاهده می کنید.

تعبیر این خواب همچنین می تواند ایجاد دگرگونی در فرد به شکل رشد معنوی باشد. مثلاً این که شما بیشتر به معنویات گرایش پیدا کرده اید یا بر روی فطرت خود متمرکز شده اید.

 

خواب مار را چگونه باید تعبیر کرد؟

اگر خواب مار دیدید سوالات زیر را از خودتان بپرسید:

آیا این روزها تحت فشار روانی هستید؟

آیا در حال بهبود یافتن از یک بیماری یا در جسمانی هستید؟

آیا گرایش بیشتری به معنویات یافته اید؟

آیا بیشتر روی فطرت یا شهود خود متمرکز شده اید؟

آیا تغییری در زندگی تان در حال رخ دادن است؟

آیا در مورد چیزی احساس نگرانی یا اضطراب می کنید؟

آیا یک احساس بی اعتمادی در زندگیتان جریان دارد؟ مثلاً یک فرد موذی و دروغگو در زندگیتان هست؟

آیا مسئله ای دارید که می کوشید آن را پنهان نگاه دارید یا با آن رو به رو نشوید؟

آیا نوعی احساس خطر یا ناراحتی درباره زندگی خود دارید؟

 

متداول ترین خواب ها درباره مار:

خواب مار در چمن

خواب مار چنبره زده

خواب لانه مار

خواب بلعیده شدن توسط مار

خواب پیچیدن مار دور اعضای بدن

خواب پیچیدن مار به دور اجسام

خواب بیرون آمدن مار از دهان

خواب ماری که دمش را می خورد

مطلب پیشنهادی

تعبیر خواب شگفتیها

تعبیر خواب بر اساس حرف الفبایی ر

در قسمت حرف الفبایی «ر» تعبیر خواب ۸ مورد از مهمترین چیزهایی که با حرف …

۱۴ دیدگاه

 1. راستش یه سوالی داشتم
  من در گذشته خواب مار زیاد میدیدم که تا الان ندیده بودم
  ساعت ۶ به بعد صببح که دوباره خوابم برد خواب دیدم یه مار سیاه تو چمن وول میخوره بعدش نمیدونم چی شد نشستم رو چمن یکم دور تر و بعد مار اومد سمتم
  تو چشماش خیره بودم تا این که اومد سرش بالا و به طرف پیشونم نیش خواست بزنه که نتوست و دوباره حمله کرد و وسط پیشونیمو نیش زد
  شنیدم خواب صبح تعبیر نداره
  اما دیدن این خواب حال منو خیلی خراب کرده که دوست دارم تعبیرشو بدونم
  البته شب قبلش ذهنم درگیر آدمی بود که خیلی اذیتم کرد و حس حقارت بهم داد

 2. الان هم طبق تعابیر شما احساس میکنم حتما قرار دوباره از اون فرد ضربه بخورم که از یه طرف هم میدونم اون آدم اینقدر بیکار نیست
  خواب صبح بی تعبیره?

 3. کمکم کردین مرسی

 4. سلام.تعبیر منطقی و قابل تاملی داشتید ولی منبعی براش تعریف نشده!لطفا یک منبع معتبر هم ضمیمه کنید چون تعبیر خواب کار سختیست و در توان و علم هر کسی نیست.ممنوون.

 5. دیشب ساعت حدودا ۲:۳۰ خواب دیدم یه مار بزرگ که ظاهرا از حالت سرش فهمیدم شبیه کبری بود، دور و برم بود تو اون خواب خانوادم هم بودن وقتی دوباره اومد من یه تفنگ بادی داشتم که خاستم بزنمش ماره فهمید رفت پایین تو خاک و از زیر خاک اومد زیر پام و به صورت مارپیج و البته توی خاک زیر پام می چرخید وقتی پریدم یه کم اونورتر دوباره اومد زیر پام و همون کار و تکرار کرد البته از خاک بیرون نمی اومد لوله تفنگ و که سمتش گرفتم که بزنم به سرش از خواب پریدم

 6. چند شب پیش مار سیاه کوچکی در خونه ی مادر بزرگم دیدم که به من می گفت دوباره به هم رسیدیم تعبیرش چیست؟

 7. تعبیر خواب واضح تر بگذارید

 8. همه این سوالات تو زندگی من اتفاق افتاده این خوبهه یا بده؟ باید چه کار کنم؟

 9. خدا قوت
  خانم ام دیشب خواب دیده که یک مار افعی نسبتا بزرگ در داخل خانه مشاهده میکند و به همدیگر چشمشان میافتد و تا حدودی ترسیده بود و به مادر و خواهرش نشان میدهد . و مادر خانم ام با کلماتی آرام کننده با مار برخورد میکندو مار برمیگردد و خزیده از خانه خارج میشود.
  لطفا نظر خودتان را بنویسید
  نقطه نظرها : یک موضوع زمین باغ که ارثیه پدر مامان اش میباشد در جریان است.
  با ۴ نفر از جاری های خود قهر است و با هم مسئله دارند
  با یک عروس خواهر مرحوم من : شدیدا در تضاد و قهر میباشند و به خون هم تشنه

 10. سلام. من معمولا زیاد خواب یادم نمیمونه. یروز عصر خواب دیدم با همسرم داریم تو یه جاده سرسبز قدم میزنیم یه مار سفید دیدم که سرشو اورده بود بالا به ما نگاه میکرد. ولی اصلا ازش نترسیدم. بعد پرید دور ران پای خانومم پیچید. اون وقتی فهمید ترسید ولی من با خونسردی مار رو از دور پاش کشیدم و پرت کردم به یه سمتی. ضمنا همسرم ۳ ماهه حاملست. میخواستم بدونم تعبیرش خوبه یا بده؟

 11. سلام با تشکر دیشب خواب دیدم تعدادی دارند مارها را می کشند ومن ناظر بودم که ناگهان یکی از آنها به دور پاهایم پیچید ومن از تر ان را پرتاب کرده واز خواب پریدم می خواستم ببینم تعبیرش چیست با تشکر از سایت بسیار خوبتان

 12. با سلام
  من در فاصله دوهفته دوبار خواب مار دیدم یه بار خواب دیدم تو یه خونه بزرگ بودم که به ظاهر خونه خواهرم بود همه لوازم خونه قدیمی و سلطنتی بود یدفعه دیدم یه مار بزرگ از اطاقی بیرون اومد و به طرف من با سرعت اومد جالب بود که با هیچکی کار نداشت همه ازش فرار میکردن ولی فقط به طرف من میومد خیلی ترسیده بودم من فرار میکردم و داد میزدم همسرم منو به طرف خیاط هدایت کرد و وقتی من رفتم بیرون با یه سنگ بزرگ مارو کشت ولی اصلا رنگ مار و ندیدم
  خواب دوم که دیشب دیدم خواب دیدم با همون خواهرم هستم که خواب اول تو خونه اونا بودم هستم و زن برادر هم کنار ما بود وسط خواب یهو دیدم یه مار اومد به طرفم که تو این خواب من شجاع تر بودم باسنگ ضربه زدم به سر مار مار بی حال شده بود و یه چیزیکه خیلی عجیب بود مار نیش نداست بلکه زبون داشت که زنداداشم با یه چاقو زهری که زیر زبون مار بود را در اورد میشه تعبیرشو بهم بگید خیلی نگرانم

 13. سلام . من ۵ بار خواب مارمولک دیدم . یه بار یکیو بابام کشت. یه بار کلی مارمولک دیدم که اصن نمیخواستم بکشم ولی چندشم میشد . یه بارم یه مارمولک اتاقم بود. من تو شرایط بحرانی و استرسی هستم و این چون مادمولک حیوونیه که ازش میترسم و متنفرم از همه حیووناه بیشتر واقعا دارم اذیت میشم . تعبیر خاصی داره دیدن خواب این حیوون ؟

 14. سلام خسته نباشین من تو خواب دیدم که با نامزدم رفتیم باغ یکی منو رد شدنی صدام زد نامزدم از ماشین پیتده شد ببینه کی بود یه مار خیلیییییی بزرگی خوردش منم فرار کردمو دنبال راه چاره بودمو فقط گریه زاری میکردم میشه بگین تعبیرش چیه?

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:لطفا پاسخ را به عدد بنویسید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.