قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / علوم غريبه / تعبیر خواب / تعبیر خواب افتادن دندان
کانال تلگرام شگفتیها

تعبیر خواب افتادن دندان

تعبیر خواب افتادن دندان

افتادن دندان در خواب به چه معناست؟

خیلی ها خواب بد افتادن دندان را به شکل های عجیب و مختلف می بینند، اما این خواب متداول واقعاً چه می خواهد به ما بگوید؟

افتادن دندان در خواب می تواند تعابیر مختلفی داشته باشد که در این پست به آن ها خواهیم پرداخت.

 

           

 

۱٫ تحول

اگر در خواب ببینید دندانتان افتاده یا بلایی سرش آمده مطمئناً پس از بیدار شدن حس وحشتناکی خواهید داشت، و بدتر از همه این که خواب افتادن دندان یکی از متداول ترین خواب های تکرار شونده است.

این خواب ممکن است نمادی از وقوع یک دوره تحول و گذار در زندگی شما  باشد. احساس وحشتناکی که به خاطر افتادن دندان در خواب به سراغتان می آید می تواند نشأت گرفته از اضطراب و تردیدی باشد که در زمان بروز تغییرات تجربه کرده اید.

پس شاید تعجبی نداشته باشد که معمولاً کودکانی که در مرحله گذار به بلوغ هستند، و زنانی که به تازگی وارد دوره ی یائسگی شده اند، بیشتر از دیگران خواب افتادن دندان می بینند.

           

۲٫ احساس ناامنی و تزلزل

خواب افتادن دندان

افتادن دندان در خواب می تواند اشاره ای باشد به احساس ناامنی که در وجود خود دارید. شاید تصویری که از ظاهر خود دارید ذهنتان را مشغول کرده یا این که نگران طرز فکر و رفتار دیگران نسبت به با خودتان هستید.

وقتی دندان های شیری کودک می افتد اطرافیان معمولاً قیافه اش را مسخره می کنند. این چنین است که خاطره بدرفتاری، تمسخر و جدی نگرفته شدن به خاطر افتادن دندان در ژرفای ناخودآگاه ما رخنه می کند. بنابراین اضطرابی که به خاطر افتادن دندان در خواب پیدا می کنید میتواند نمادی از نگرانی هایتان درباره ارزشی که به خود می دهید، تصویری که از خود دارید، و برخورد دیگران با شما باشد.

اگر دقت کرده باشید این خواب معمولاً همزمان است با یک موقعیت اخیر در زندگی که طی آن احساس کرده اید کسی شما را جدی نمی گیرد یا با شما برخورد تمسخرآلود و تبعیض آمیز دارد.

           

۳٫ فقدان

خواب افتادن دندان می تواند ناشی از احساس از دست دادن چیزی یا کسی در زندگی هم باشد.

خاطره افتادن دندان که از کودکی در ناخوداگاه ما ریشه دوانده، ممکن است تداعی گر احساس از دست دادن بخشی از خود باشد. پس دیدن خواب آن با احساس فقدان در زندگی بی ارتباط نیست.

مثلاً کسانی که از پیر شدن و از دست رفتن روزهای جوانی خود وحشت دارند بیشتر دچار این کابوس می شوند، به خصوص اگر در خوابشان سر و کله دندان مصنوعی هم پیدا شود.

           

افتادن دندان در خواب را چگونه باید تعبیر کرد؟

اگر در خواب دیدید که دندان تان افتاده، این سوال ها را از خودتان بپرسید:

        

آیا به تازگی وارد مرحله جدیدی از زندگی شده اید؟ مثلاً به سن چهل یا پنجاه سالگی رسیده اید و از پیر شدن می ترسید؟

آیا یک دوره تغییرات فیزیولوژیکی مانند بلوغ یا یائسگی را از سر می گذرانید؟

تا به حال شده احساس کنید مردم بین شما و دیگران تبعیض قائل می شوند؟ شاید در چند روز گذشته کسی برخورد بدی با شما داشته، مسخره تان کرده، یا به شما اهمیت نداده است.

آیا اخیراً یک شیء ارزشمند گم کرده اید؟ یا عزیزی را از داده اید؟

           

           

متداول ترین خواب های مرتبط با افتادن دندان

افتادن دندان در خواب ممکن است به صورت های گوناگونی رخ دهد که معمول ترین آن ها را در اینجا می آوریم:

خواب کرم خوردگی دندان

خواب پوسیدگی دندان

خواب شکستن دندان

خواب افتادن دندان

 

برگردان و ویرایش: شگفتیها دات کام

منبع:

http://www.dreamdictionarynow.com/dream-interpretation

مطلب پیشنهادی

تعبیر خواب شگفتیها

تعبیر خواب بر اساس حرف الفبایی ر

در قسمت حرف الفبایی «ر» تعبیر خواب ۸ مورد از مهمترین چیزهایی که با حرف …

۳۸ دیدگاه

 1. ممنون از سایتتون من فکر میکردم که با دیدن خواب دندان یکی از عزیزانمو خدای نکرده از دست میدم اما این تعبیر که شما نوشتید منو اروم کرد آرزوی موفقیت براتون دارم

 2. خواب دیدم یک دفعه دندان هام لق شده اول دو تاش اینجور شد بعد شروع کردن تند تند ریختن بدون هیچ دردی و داخلشون توخالی و بعضی ها ام سیاه بودن من داشتم گریه میکردم و جیغ میزدم اما اطرافیانم توجه ای نمیکردن و یا نیش خند میزدن
  چندین بار این خواب رو دیدم تا حالا . حس میکنم دارم دیوانه میشم :…………………..(
  از گزینه های سوال ها ام این برام اتفاق افتاده : تا به حال شده احساس کنید مردم بین شما و دیگران تبعیض قائل می شوند؟ شاید در چند روز گذشته کسی برخورد بدی با شما داشته، مسخره تان کرده، یا به شما اهمیت نداده است.
  :/ :( :/

 3. باسلام.دیشب خواب دیدم موقع خودن لقمه نان ازقسمت پایین دندان ازپشت سمت راست یک قسمت کوچیک از دندانم که قبلاترمیم کرده بودم شکست وتوکف دستم گرفتم وهیچ خونی ودردی احساس نکردم .لطفاتعبیرشوبرام بگید.مرسی

 4. سلام چقدر خوب و زیبا تعبیر شده بود بعد می گن تعبیر خواب ایرانی خدائیش این مطلب ترجمه شده از دید یک روانشناس چقدر درست و کامل بود من یک بیماری دارم که عمرم کفاف نمی ده البته خدا هر چی بخواد همان می شود ولی حالا……دستتون درد نکنه عالی و perfect بود

 5. من همیشه از خواب میترسم.میشه بپرسم علتش چیه

 6. سلام من دیدم یکی از دندان جلوییم پوسیده و خونریزی کرده از اونجا که من ۱۷ سالمه امکان دیدن اینجور خوابا هست ولی من خیلی نگرانم میشه راهنمایی کنید. ممنون میشم

 7. نزدیک صبح خواب دیدم دندان های سمت راستم با همگی در حال ریختن است.دستم را زیر دهان گرفتم تا در دستم بریزد.در آینه که نگاه کردم همه دندان هایم سر جایش بود و دندان هایی که ریخته شده بود دندان های قدیمی بوده و جایش دندان های سفید و خوب هستند.

 8. خواب دیدم میخواهم حمام برم و غسل کنم .غسل کردن خود را نمیبینم ولی در خواب میفهمم که به حمام رفتم و بعد از آن دوستی به من میگوید چقدر تمیز شده ای.با تشکر

 9. سلام و خسته نباشید
  حدوداً ساعت ۹ صبح خواب دیدم یکی از دندون های بالا سمت راستم درحال افتادن هست ، میخواستم انگشتم را بزارم روش که دندنوم کنده شده و افتاد توی دستم اعصابم خیلی خورد شد و به خودم گفتم تو جونی چقدر زشت میشه که دندون نداشته باشم و دیدم یکی از دندو های جلوییم هم داره و می افته که از خواب بیدار شدم.
  ممنون میشم راهنماییم کنید علت دیدن این خواب چی هستش.
  تشکر فراوان

 10. با سلام.
  دیشب خواب دیدم نصفی از دندونم که خراب و کرم خورده بود از بقیه دندونم جدا شد و افتاد با توجه به اینکه در آستانه ازدواجم هستم میخواستم ببینم این خواب مرتبط با شرایط الانم هست یا خیر؟؟

 11. سلام
  من خواب دیدم یکی از دندونای کرسی بالا سمت راستم لق شد و افتاد تو دستم اما سفید و سالم بود یکم ترسیدم بعد دندونمو گذاشتم سر جاشو با انگشت فشار دادم کم کم رفت سر جاش محکم شد. این چه تعبیری میتونه داشته باشه؟
  با تشکر..

 12. با سلام
  من خواب دیدم یکی از دندونام کنار دندون نیش همین که بهش دست زدم اومد تو دستم بدون اینکه خون بیاد پشتشو نگاه کردم دیدم سوراخ شده و پوسیده ازش مواد سیاه مثل پودر میریخت.

 13. سلام.. من همین الان خواب دیدم در حین فیلم نگاه کردن با خوردن یه زرد الو اول ۴تا دندون بالام دراومد از جاش…بعد که دست به تک تک دندونام زدم دیدم همشون لقه و با یه ضربه میفته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! با خوندن مطلبتون یکم اروم شدم..چون براساس حرفی که رایج هست اینه که یکی رو از دست میدیم من از ناراحتی نمیدونستم چیکار کنم:(( پناه میبرم به خدا ایشالااااااااااااااااااااااااااا هیچ اتفاقی نمیفته

 14. من خواب می بینم که ” جلوی آینه هستم دو سه تا از دندونام لق شده و داره می افته .بعد یکیشون می افته و می خوام بذارمش سر جاش یهو حس می کنم کل دندونام لق هستن و دارن می افتن بعد کل دندونام خورد میشن تو دهنم ولی همیشه فقط یه نصفه دندون از دهنم درمیارم بیرون و تا می خوام دهنم رو خالی کنم از دندون خورده از خواب بیدار میشم.”
  من خیلی این خوابو می بینم شاید تا الان ۲۰ -۳۰ بار دیده باشم .خدا به خیر بگذرونه… حتی امروز فقط ۱۰ دقیقه اون هم بعد از ظهر خوابیدم باز این خوابو دیدم. ولی امروز بر عکس همیشه جلوی آینه نبودم و یه ریشه ی دندون کرسی سمت راست از دهنم آوردم بیرون و خیلی هم سالم بود…..خیلی رفته تو مخم . تکرارش واقعا زیاده باید چه کار کنم؟؟

 15. منم وقتی خواب افتادن دندونمو دیدم که حس کردم اونی که دوسش دارم،خیلی بهم بها نمیده، و شاید از ازدواج باهام پشیمون شده

 16. سلام
  من همیشه وقتی قراره اتفاقی برا کسی بیفته قبلش خواب میبینم و دقیقا هم درست در میاد. بیشتر وقتا هم خواب دندان میبینم
  اگه دندانت لق شد و افتاد :
  اگه با خونریزی باشه اتفاقی نمیفته
  ولی اگه بدون خونریزی باشه و چند شب پشت سر هم خواب بد ببینی یعنی خدای نکرده قراره اتفاق بدی بیفته. خوابتونو برا کسی تعریف نکنید.
  یا الله
  یا الرحم الراحمین

 17. سلام ممنون بابت مطلب زیباتون
  من دیشب خواب دیدم با دوستام اردو بودیم دندون بالاییم افتاد خیلی دردداشت خیلی هم خونریزیکرد اما کسی اصلابه من توجه نکرد
  تعبیرشو به من بگین لدفن?!?!

 18. با سلام ممنون میشم خوابمو برام تعبیر کنید.
  دیشب خواب دیدم دوتا فکمو به هم فشار میدم که ناگهان دندونای اسیابم میشکنه ولی سر جاشون هستن هنوزاما انگار فکم یکم کج میشه.بعد یکم تمام دندونام مثل شیشه خورده خورد میشه توی دهنم همراه با خون زیاد.بعد همشونو میریزم کف دستم و از دهنم خارج میکنم.

 19. من ساعت ۹ صبح خواب دیدم همه ی دندونای فک بالام با سقف دهنم توو دستمه.مثل دندون مصنوعی بود.دندونام هم دو طبقه بودن.
  تعبیرشو لطف کنید بهم بگید.مرسی.

 20. شریک من حدود یکسال پیش سر منو کلاه گذاشت و الان هم زندانه و هنوز حکمی براش صادر نشده و تا حالا دو تا خواب ازش دیدم و هر دوتاش تعبیر شده و به تازگی خواب دیدم باهاش دعوا می کنم و با سنگ میزنم به دندونهای بالایش و یکیش میوفته و یکیش نصف می شه و خونریزی هم نداره لطفا در تعبیر خوابم کمکم کنید با تشکر

 21. man vaghean mamnonam az shoma aromam kardin manamkhab didam ke dandonam rakhtan ke sobh vahshat kardam ama shoma aromam kardin

 22. باسلام
  تعبیراتون عالی بود کمی اروم شدم،اما باز نگرانم من چند هفته پیش خواب دیدم دندان بالا از پشت دارتوش خالی میشه بعد خودش افتاد تو دستم بعد چند روز باز خواب دیدم یکی از دندونهای بالا افتادن.
  و امروز طهر خواب دیدم که یکی از دندانهای پایین افتاد بعد دیدم دندون دیگه ام هم لقه با دست کشیدم اومد تو دستم بعد یکی دیگشو کشیدم دیدم با ریشه ی بزرگ اومد تو دستم،دادو فریاد میزنم ب مامان و بابام ک همه دندونام ریختن ببینین چه شکلی شدم گریه میکنم
  میشه کمکم کنید تعبیرش چیه؟

 23. سلام.من هم خواب دیدم بدمن هیچ دلیلی دندون سالمم افتاد. بعد اینکه بلندشدم خیلی اعصابم خورد بود سایت های دیگه تعبیر خواب رو هم دیدم بدترم کرد ولی نوشته های شما آرومم کرد امیدوارم بخاطر آرامشی که به بقیه دادید شما هم همیشه آروم و شاد باشید.

 24. سلام
  من خواب دیدم خانواده ام میخوان گوشیمو چک کنن و یکی از دندونام لق شده دارم جوابشونو میدم
  میخواستم ببینم تعبیرش چیه البته بحث چک کردن خودم یه خورده مربوط به اتفاقات روز هم بود
  ممنون میشم

 25. لطفا جواب خوابها رو بدین

 26. بخاطر ترس از لو رفتن دوست پسرت بوده
  چیز مهمی نیست نگران نباش بخیر گذشت

 27. لطفا جواب خوابها رو بدین

  این مطلب به طور مشخص و از دیگاه روانشناختی تعبیر خواب رو مشخص کرده. ما قرار نیست اینجا بشینیم تعبیر خواب همه رو یکی یکی بگیم. همین مطلب رو بخونین و بسته به خوابتون جوابتون رو برداشت کنین. کار ما تعبیر خواب نیست دوست عزیز. این مطلب هم ترجمه و گردآوری از مطالب انگلیسی زبان هست.

 28. تعبیر خواب دندانتون عالی بود ممنون

 29. درمورد خوابم که بعد اذان صبح دیدم حدود ۴تا دندانهایم ریخت کف دستم
  بدونه درد وخونریزی البته شکل انها به همان صورت بود که جرم سیگار
  داشت یعنی در خواب فرقی با بیداریش نمیکرد لطفا جواب تعبیر خوابم را بدهید.

 30. سلام من خواب دیدم که ۴ عدد از دندان های بالای فکم درحین مسواک زدن ناپدید شدن و وقتی دور و برم رو نگاه کردم همه رفته بودن به جز پدربزرگم و وقتی در اینه نگاه کردم آثاری از خون هم دیدم توی دهانم لطفا جواب را به این ایمیل ارسال کنید خیلی نگرانم abolfazl1144@yahoo.com

 31. سلام ممنونم و مرسی از تعبییر خوبتون من نه روز پیش مادرم رو از دست دادم و هنوز باورم نشده دیگه نمیبینمش و دیشب که خواب افتادن دندونای پیشینم رو دیدم واقعابرا بچه هام ترسیدم از یه غم بزرگ دیگه واقعا ترسیدم چون دیگه ظرفیتشو ندارم ولی تعبییر شما رو که خوندم خیالم راحت شد بازم ممنون و سپاس

 32. ایول خوب بود.😊

 33. سلام من خواب دیدم که تا به دندان هایم دست میزنم سریع میریزد تمام دندان هایم ریخته و بعد در خواب به دنبال اینپلند کردن دندان هایم هستم
  میشه خواب های دیگرم هم برام تعبیر کنید ؟

 34. سلام من در خواب دیدم تمام دندان هایم افتاده دست بهش میزنی میریزد و در هواب دنبال اینپلند کردن دندان هایم هستم
  میشه خواب های دیگرم هم تعبیر کنید ؟

 35. سلام من خواب دیدم بر اثر برق گرفتگی یعنی دستم به پریز خورد و برق منو گرفت و کل دندونام مخصوصا دندون های بالام از جا در اومد ولی من دوباره گذاشتم سر جاش بعد رفتم پیش دندونپزشک و اون گفت درست میکنم برات تعبیره چیه؟؟؟از دهنم خونی نیومد

 36. اسماعیل محبی

  من خواب دیدم کل دندانهای ردیف بالا را براحتی از دهانم خارج کردم و قصد دارم بجای آنها دندان مصنوعی بگذارم و درحالی که در آینه به محل خالی آنها در لثه ام نگاه می کنم نگران نیستم و تغییری که بواسطه نبود دندانها در چهره ام بوجود می آید باعث نگرانیم نشده و به همسرم هم نشان می دهم و او هم خیلی نگران نشد
  خواهشمندم تعبیر آن را برایم ارسال فرمائید.

 37. سلام. من دیشب خواب وحشتناک دندون افتادن رو دیدم . البته بار اولى نبود که این جور خواب رو مى دیدم ولى از اونجایى که همیشه شنیده بودم دندان افتادن نشانگر ازدست دادن عزیزى هست و دندان هاى جلو یعنى پدر و مادر، خیلى خیلى حالم بد شد. ولى وقتى مطالب شما رو خوندم، کلى آروم شدم ، با توجه به این که الان هم تو شرایطى از زندگى ام که یه تغییر و تحول جدى واسه ام داره و با توجه به مطلب شدم ، فکر مى کنم بى ربط نباشه. در هر صورت مرسى بابت این تعبیر متفاوتى که از بقیه وب سایت ها دادید. امیدوارم همیشه خوب و خوش باشید.

 38. این بهترین تعبیری بود که تا حالا شنیده بودم منم خواب دندون دیدم . مدتهاس که مورد تمسخر دوتا دوستمم حتی شب قبلش به شدت مورد تمسخر و سرزنشش بودم اونم تنها دوستام. به علاوه به شدت فکرم درگیر کار و گرفتن وامه. حالا به نظرتون چیکار باید کنم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:لطفا پاسخ را به عدد بنویسید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.